Китайські шовкові кури

Китайські шовкові кури
Кури китайські шовкові Silkie

Китайські шовкові кури (англійською Silkie) названі на честь свого нетипового пухнастого оперення, яке нагадує шовк. Кури виглядають вовняними. Своїм привабливим виглядом відразу звертають на себе увагу.

Нормальна структура пір’я у цього виду птахів характерна тільки для частини махових пір’їн крила і кермових хвоста. Ювенальне линяння у китайських шовкових курей відсутнє.

Китайські шовкові кури
Шовкова курка

Крім шовкового оперення китайська шовкова курка має характерну чорну шкіру, синє окістя, синій колір перитонеального покриву, гребеня і оболонок головного мозку, блакитні мочки вух і по п’ять пальців на кожній нозі, в той час як більшість курей мають тільки по чотири.

У зв’язку з цим китайські шовкові кури отримали назву – чорношкірі (негріси).

Китайські шовкові кури
Чорна китайська шовкова курка

Ноги і пальці мають оперення. На додаток до цих відмінних фізичних характеристик кури Silkies добре відомі своїм спокійним, доброзичливим темпераментом. Серед всіх домашніх тварин китайська шовкова вважається найбільш слухняним птахом. Це виключно мовчазні кури, але вони є гарними матерями. Тому, хоча китайська шовкова відкладає близько трьох яєць на тиждень, їх використовують для висиджування яєць від інших порід і видів птахів.

Китайські шовкові кури
Пір’я китайської шовкової
Китайські шовкові кури
Півень китайських шовкових

Точно невідомо, де і коли вперше з’явилися ці птахи зі своїми особливими атрибутами, але найбільше задокументованих місць походження зі Стародавнього Китаю. Звідси і виникла назва китайської шовкової курки.

Китайські шовкові кури
Курчата китайські шовкові

Індія і Java – інші місця в Південно-Східній Азії можливого існування китайської шовкової. Найбільш ранній зі збережених письмових звітів про китайську шовкову належить Марко Поло, який написав про хутряну курку ще в 13 столітті під час своїх подорожей Азією.

У 1598 році письменник і натураліст з університету Болоньї (Італія) Ulisse Aldrovandi опублікував великий трактат про курей, який і досі читають із захопленням. У ньому він розповів про «курей з волоссям, як у чорного кота».

Китайські шовкові кури
Курча китайської шовкової

Але, що найімовірніше, китайська шовкова зробила свій шлях на Захід через Шовковий шлях і морську торгівлю. В Північній Америці порода з прийняттям у стандарт досконалості офіційно була визнана в 1874 році. І чим більше порода китайської шовкової поширювалася на Захід, тим більше виникало про неї міфів. Ранні голландські селекціонери розказували покупцям, що це нащадки курей і кроликів, через що вони і мають хутро як у ссавців.

Китайські шовкові кури
Курка Silkie

У 21-му столітті китайська шовкова – це одна з найпопулярніших і найпоширеніших декоративних порід курей. Їх часто вирощують в якості декоративних птахів, і також широко використовують для інкубації і підняття потомства інших курей і водоплавних птахів (качок, гусей і пернатої дичини, такої як перепел або фазан).

Китайську шовкову в деяких країнах часто помилково називають породою Bantam, але офіційний стандарт бантамів належить до класу великих птахів. Проте шовкові бантами (Bantam Silkie) є самостійним видом, і майже всі північноамериканські штами породи мають розміри бантамів.

Китайські шовкові кури
Кури силки (Silkie)

В Європі є оригінальна версія стандартного розміру. Тим не менш, навіть стандартні китайські шовкові – відносно невеликі кури: півень вагою всього 1,8 кг, курка – 1,36 кг. Американський стандарт для самців – 1 кг, для самиці – 910 грамів.

Китайські шовкові кури
Кури Silkie

Оперення китайських шовкових колись було унікальним серед порід курей і порівнювалося з шовком або хутром. В останні роки оперення китайських шовкових було розроблено у декількох порід, зокрема у Chabo (в даний час стандартизованих у Великобританії та Нідерландах).

Китайські шовкові кури
Китайські шовкові

Цьому м’якому, пухнастому пір’ю китайських шовкових не вистачає функціонування борідочок з дрібними гачками пташиного пера, через що пір’їни китайських шовкових вільно плавають одна від одної і створюють пастку для повітря, що забезпечує їм відмінну теплоізоляцію і тому ці птахи Silkies не в змозі літати.

Китайські шовкові є двох різних варіантів: китайська шовкова бородата і китайська шовкова безборода. Бородаті китайські шовкові мають додаткову муфту з пір’я в районі дзьоба, яка охоплює і мочки вух.

Китайські шовкові кури
Китайські шовкові, сіра курка

Також китайських шовкових розділяють за кольором. Для конкурентного показу визнані чорна, синя, курка кольору буф, сіра, куріпка і біла. Існують також альтернативні відтінки, такі як зозуля, лаванда, червона і сплеш.

Китайські шовкові кури
Китайські шовкові кури

Стандарти досконалості вимагають від усіх китайських шовкових мати невеликий гребінь у формі волоського горіха, темні бакенбарди і бірюзово-блакитні мочки вух. На додаток до цих визначальних характеристик китайські шовкові мають по п’ять пальців на кожній нозі. Інші породи, які володіють цією рідкісною рисою, це Dorking, Faverolles і Sultan.

Китайські шовкові кури
Дзьоб китайської шовкової

Всі китайські шовкові мають чорну шкіру, кістки і сіро-чорне м’ясо. Китайська назва китайської шовкової курки – Ву Гу Чжи, що означає «курча – чорна кістка».

Меланізм, що поширений за межі шкіри і сполучної тканини, є рідкісною характерною ознакою китайських шовкових. Цей меланізм викликано рідкісною мутацією – fibromelanosis, що почалася в Азії.

Китайські шовкові кури
Яйця китайських шовкових курей

Порода китайських шовкових зазвичай не виробляє стільки м’яса, скільки найбільш поширені м’ясні породи курей.

Яйця китайської шовкової кремового кольору. В ідеальний рік курка може народжувати до 100 яєць. На додаток до цього китайські шовкові – хороші матері, часто піднімають потомство інших птахів, відомі своїм спокійним і дружнім темпераментом, добре взаємодіють з дітьми. Коли вони знаходяться в змішаних зграях, цей послух може призвести до побиття китайської шовкової більш активними і агресивними птахами.

Шовкові бантами – є мініатюрним різновидом китайських шовкових, який майже у всьому, крім розміру, схожий на Silkie. У деяких країнах, таких як Північна Америка, де різноманітність бантамів є найпопулярнішою, шовкові бантами – єдиний представник виду китайських шовкових. Але, незважаючи на існуючу стандартизацію в Австралії, шовкові бантами майже невідомі.

В американському стандарті еталоном досконалості є вага для півня 1 кг і для курки – 907 – 910 г. Стандарти австралійського і англійського птахівництва для шовкових бантамів набагато менші. В австралійському стандарті птиці стандартна вага для півня – 680 г і 570 г для курки. Британський стандарт ваги для шовкових бантамів становить 600 г для самця і 500 г для самиці.

Китайські шовкові кури
Лапа курки Silkie

Китайські шовкові також відомі своєю полідактилією (від давн.-грец. πολύς – багато і δάκτυλος – палець), яка проявляється в якості додаткового 1 і 2 пальця на нозі. Генетичною причиною цього додаткового формування пальців, як було показано, мало бути SNP в якості регулятора гена SHH, що називається регуляторною послідовністю ZPA (ZRS). Це призводить до позаматкового вираження SHH в передній частині зачатка кінцівки, що призводить до збільшення росту тканин і пальців. Цікавим є й те, що, в той час як на ногах китайських шовкових курей проявляється полідактилія, крила цих курей мають стандартне тризначне (tridactyly) оформлення. У японської Silkie в крилах зародка спочатку розвиваються додаткові пальці, але вони зникають до вилуплення. Генетична причина полідактилії у китайських шовкових курей відрізняється від полідактилії у курчат породи Dorking, що пов’язано з ектопічним вираженням FGF4 в AER з вторинним ефектом позаматкової SHH.

Китайські шовкові кури
Курчата Silkie

Чорне м’ясо китайських шовкових, як правило, вважається незвичайним атрибутом європейської і американської кухонь. У китайських шовкових курей дуже ніжне і смачне м’ясо, хоча на вигляд тушки не привабливі через чорний колір. М’ясо китайських шовкових курей належить до ресторану вишуканої кухні.

Китайська кухня особливо цінує цю породу. Це також загальний інгредієнт деяких японських, камбоджійських, в’єтнамських і корейських кухонь, а також області, в яких китайська кухня має сильний вплив, наприклад, в Малайзії, де також готують китайських шовкових курей.

Уже в 7-му столітті традиційна китайська медицина вважала курячий суп, зроблений із м’яса китайських шовкових курей, лікувальним харчуванням. Зоологи Бонна вивчали склад чорного м’яса і з’ясували, що в ньому міститься багато амінокислот, кальцію, вітамінів, фосфор, нікотинова кислота і речовини, які очищують кров, активізують роботу нирок, селезінки, статевих органів. У Стародавньому Китаї м’ясо шовкових курей, приправлене білим соусом, подавали на званому обіді. Це було зроблено для того, щоб темне м’ясо контрастувало зі світлою підливою.

Китайські шовкові кури
Китайська шовкова

Звичайні способи використання китайських шовкових курей включають приготування бульйону, тушкування і каррі.

Для приготування традиційного китайського супу з китайських шовкових курей також використовують інгредієнти, такі як вовчі ягоди (wolfberries), білий ямс (dioscorea opposita), апельсинову кірку, женьшень, свіжий імбир. Кілька об’єднаних ресторанів в мегаполісах Заходу готують китайських шовкових курей, як частину традиційної американської чи французької кухні, наприклад, в конфі.

Зараз породу розводять любителі птахівництва по всьому світу. Є відомості, що шовкових курей використовують для отримання пуху, який зістригають з них, як з овець. За 2 стрижки з однієї курки отримують 120-150 г пуху. Після стрижки пір’я відростає знову за 30-40 днів.

Крім гастрономічного, пухові пташки задовольнять ще й естетичні смаки господарів. На таких курочок хочеться милуватися кожну хвилину. Влітку можна спорудити їм вигул на присадибній ділянці і милуватися їх красою. Прибутковим вважається продаж яєць і курчат китайської шовкової. Якщо все зробити правильно, то через 3 тижні вилупляться забавні пташенята, яких треба оточити турботою, поселити в теплому приміщенні і правильно годувати. Тоді зовсім скоро вони підростуть і стануть шикарними птахами.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*