Категорії
Кухня країн світу Різне

Лужна вода

Секрет міцного здоров’я, безтурботної молодості і тривалого довголіття досить простий: їжа повинна бути ліками, а ліки – їжею. Ще в більшій мірі ця істина стосується води.

Сьогодні майже всі вже знають, що справжня причина більшості захворювань і старіння – це зневоднення організму. Незважаючи на це, таємна сила водної стихії до цих пір недостатньо добре вивчена. Але одне ми знаємо безперечно: вода – це життя. А мінеральна лужна вода – це здорове життя.

Користь лужної води. Кислотно-лужна рівновага є важливим параметром, який підтримується в крові людини в певних межах, що є необхідним для нормального функціонування різних систем організму, протікання біохімічних реакцій, оптимального функціонування ферментів.

Кислотами називаються речовини, які можуть віддавати іони водню, а лугами є речовини, що додають дані іони. Кислотність і лужність розчинів оцінюється за шкалою рН від 0 (розчини сильних кислот) до 14 (розчини сильних лугів). За шкалою pH нейтральна кислотність дорівнює 7.

У людини за норму прийнято діапазон коливань pH крові у межах 7,37-7,44 із середньою величиною 7,4 за pH-шкалою. Зсув даного показника нижче 7,35 свідчить про ацидоз (зміщення кислотно-лужного балансу крові в бік збільшення кислотності). При відхиленні pH вище показника 7,45 виникає алкалоз (надлишок лужних речовин в крові). У процесі обміну речовин в організмі в великих кількостях утворюються продукти, які здатні викликати зміну даного параметра.

Головну роль в регуляції кислотно-лужної рівноваги відіграють легені, нирки і буферні системи крові. Кров, що циркулює в організмі, представляє собою суспензію живих клітин в рідкому середовищі, хімічні властивості якого впливають на життєдіяльність цих клітин.

Під час дихання через легені здійснюється виділення вуглекислого газу, який утворюється в процесі обміну речовин в організмі. В результаті поєднання вуглекислого газу з водою виникає вуглекислота. Тому в разі його надлишку в крові розвивається ацидоз, а при недостатній концентрації вуглекислого газу виникає алкалоз.

Нирки з сечею виводять з організму надлишок кислот і лугів, за рахунок чого відбувається нормалізація рівня pH в крові.

Фізіологічні механізми буферних систем крові, що також відповідають за нормалізацію параметрів кислотно-лужного балансу в крові (плазми і клітин крові), представлені наступними системами:
– бікарбонатна буферна – одна з найпотужніших і разом з тим найбільш керована система позаклітинної рідини і крові, на частку якої припадає близько 53% всієї буферної ємності крові;
– фосфатна буферна система – складає близько 2% загальної буферної ємності, виконує значну функцію в підтримці фізіологічних значень pH у внутрішньоклітинних рідинах і сечі;
– білкова буферна система залежить від концентрації білків, їх вторинної та третинної структури і числа вільних протон-акцепторних груп, займає лише 7-10% буферної ємності;
– гемоглобінова буферна система – це 35% буферної ємності, в процесі дихання відіграє важливу транспортну функцію по перенесенню кисню до тканин і органів і видаленню з них метаболічного CO2, важлива в підтримці сталості pH всередині еритроцитів і в крові в цілому;
– еритроцити – у внутрішньому середовищі еритроцитів в нормі підтримується постійне значення pH, рівне 7,30, тут також діють гідрокарбонатна і фосфатна буферні системи, і білкова система гемоглобін-оксигемоглобін, ця буферна система в еритроцитах тісно пов’язана з гідрокарбонатною системою.

Виною кислотно-лужного дисбалансу справедливо називають нездорову їжу і нездорове питво. Відновити необхідну рівновагу можна за допомогою питної мінеральної лужної води.

При постійному вживанні лужної води відбувається: прискорення метаболізму, зміцнення імунітету, очищення від шлаків і токсинів, виведення слизу з кишечника і шлунку.

Користь від такого пиття проявляється в тому, що зникають набряки, відновлюється діяльність травної системи, поліпшується пам’ять, піднімається працездатність, нормалізується вага. Лужна мінеральна вода – це не ліки, хоча може бути рекомендована при деяких захворюваннях як допоміжний засіб для поліпшення засвоєння медикаментів. Корисні властивості такої води обумовлені погодженням з природою, легко доповнюють раціон і сприяють поліпшенню харчування.

Що таке лужна вода? Натуральну питну лужну воду добувають з природних джерел в екологічно чистих регіонах, не затьмарених відходами людської життєдіяльності. Через скелі з глибин гірських льодовиків вона пробиває свій шлях, вбираючи в себе потрібний набір корисних мінералів. Проробивши такий довгий шлях, така вода стає лужною і дійсно корисною, цілющою. Користь від її щоденного пиття проявляється в загальному поліпшенні самопочуття, призупиненні процесів старіння, зміцненні кісток, судин і суглобів. Кількість іонів водню в ній відповідає pH людського організму. Якщо пити її постійно, можна підтримувати цей показник на потрібному рівні.

У чому секрет структуризації? Корисні властивості води, що впливають на самопочуття, довголіття, молодість і красу відомі людям здавна. Але відкриття японського доктора Емото Масару, який показав кристалічну структуру водної молекули після заморожування, стали в свій час справжньою сенсацією. Можна вірити або не вірити в істинність і науковість цих дослідів, але в одному можна точно не сумніватися – структурований мінеральний напій має позитивну дію. На думку японського експериментатора, молекулярна структура пластичної субстанції змінюється під впливом спрямованої на неї розумової, словесної або музичної інформації. Користь пиття, зарядженого позитивною енергією, проявляється в очищенні внутрішніх органів від негативу. Відкритим залишається лише питання, де і як отримати справжній структурований напій?

Що таке структурована вода? Структурована або та, яка складається із сукупності стійких зв’язків складових елементів, що забезпечує такій воді гармонійну цілісність і тотожність в самій собі зі збереженням основних властивостей при різних зовнішніх і внутрішніх змінах. Так кристал сніжинки з геометрично точною формою – видимий неозброєним оком зразок молекули структурованої води. Споживання рідини, молекула якої структурувалася природним шляхом в екологічно чистій атмосфері, заспокоює нервову систему, відновлює працездатність, очищає організм від психічного і фізичного негативу, повертає бадьорість і життєву силу. Свої корисні властивості структурований мінеральний напій отримує в земних глибинах, де він насичується цілющою силою природних речовин і в цьому чарівному поєднанні виробляє свій цілющий і профілактичний ефект.

За pH-кислотністю мінеральні води розрізняють на сильнокислі (3,5 за pH-шкалою), кислі (pH в межах 3,5—5,5), слабокислі (5,5—6,8 за pH-шкалою), слаболужні (6,8—8,5 за pH-шкалою), лужні (8,5 за pH-шкалою).

Питні мінеральні води зазвичай слаболужні або лужні.

Гідрокарбонатні (лужні) води знижують кислотність шлункового соку, мають жовчогінну дію, покращують вуглеводний обмін, тобто знижують вміст цукру в крові. Також такі води добре впливають на білковий обмін, обмін нуклеїнових кислот. Гідрокарбонатними водами активно лікують гіперацидний гастрит, виразкову, сечокам’яну хвороби, гепатит, панкреатит, діабет, цистит, пієліт. Протипоказані вони хворим на гіпоацидний гастрит, а також людям з лужною реакцією сечі.

Хлоридні (солоні) мінеральні води стимулюють обмінні процеси в організмі, покращують секрецію шлунка, підшлункової залози та тонкого кишечнику. Їх радять вживати хворим на гіпоацидний гастрит, хронічний коліт, гепатит і холецистит. Не можна пити таку воду гіпертонікам, хворим на гіперацидний гастрит, а також тим, хто має негаразди з нирками.

Сульфатні води стимулюють моторику шлунково-кишкового тракту, але при цьому знижують секрецію шлунка. Мають послаблювальний ефект і добре впливають на відновлення функцій печінки та жовчного міхура. Рекомендують сульфатні води при хронічному гепатиті, цукровому діабеті, захворюваннях жовчних шляхів, а також при ожирінні та закрепах. Треба знати, що сульфатні води перешкоджають нормальному засвоєнню кальцію, тому їх не рекомендують дітям і підліткам.

Лужні мінеральні води України:

Вода «Лужанська» – мінеральна вода групи закарпатських лужних вод, відрізняється концентрацією солей 7,5 г/л і зниженою мінералізацією, що дозволяє застосовувати її як питну лужну воду, тобто вода столова. Мінеральні компоненти води: біологічно активний магній, фтор, калій, кремнієва кислота, кальції та ін. Завдяки насиченості гідрокарбонатами «Лужанська» служить м’яким антацидом — засобом, що нейтралізує підвищену кислотність в шлунку і знімає диспепсичні прояви — тяжкість, печію, здуття. Цей ефект настає відразу ж після вживання води. Рекомендована вона при ожирінні і гастриті.

Вода «Поляна Квасова» – за хімічним складом відноситься до гідрокарбонатно натрієво-борного боржомського типу з рівнем мінералізації – 6,5-12 г/л і природним вмістом вуглекислоти, розливаються безпосередньо на місці видобутку. У букеті мінералів: калій, кальцій, магній, натрій, присутня також ортоборна кислота (природній антибіотик), є незамінною при різних видах інтоксикацій.

Вода «Поляна Квасова» моментально знімає печію, бадьорить. Рекомендована людям з підвищеним рівнем кислотності шлункового соку, для лікування і профілактики хронічних гастритів, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, при хронічному вірусному гепатиті, токсичному і медикаментозному ураженню печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, при проблемах в сечостатевій системі (хронічному пієлонефриті, сечокам’яній хворобі, циститі), цукровому діабеті, ожирінні, порушеннях сольового обміну. Вода «Поляна Квасова» допоможе звільнити від слизу шлунок і дихальні шляхи. Після їжі дає діуретичний ефект.

Мінеральна вода «Свалява» – середньомінералізована вуглекисла гідрокарбонатно натрієво-борна вода, схожа на боржомську і Поляно-Квасову. Добувають її на глибині 200 метрів. Безумовно мінерально-лікувальна вода «Свалява» спрямована на оздоровлення і нормалізацію роботи печінки, травної системи, жовчних шляхів і нирок.

Ось ще невеликий список лужних мінеральних вод: хлоридно-натрієва «Миргородська», гідрокарбонатно-хлоридно-натрієва «Куяльник», хлоридно-сульфатна «Феодосійська», борна вода «Поляна купель», гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва «Нафтуся» (Трускавець), хлоридно-сульфатна вода МВ Трускавця, йодна «Азовська», сульфатно-хлоридна «Моршинська».

І наостанок, регулярне вживання лужної води сприяє зміцненню організму, підтримає роботу серця і судин, захистить шкіру і попередить проблеми з травленням, наповнить організм енергією і т.п. Але не варто плекати ілюзій відносно цілющих можливостей лужної мінеральної води, вона не замінює серйозне лікування.

Залишити відповідь