Категорії
Різне

Липневе місячне затемнення 2018

27 липня 2018 року відбудеться найдовше повне місячне затемнення століття. Місяць пройде через земну тінь і майже на 2 години стане червоним.

Це явище можна буде побачити з будь-якої точки планети. Також у цей же самий час станеться велике протистояння Марса, таке дійство відбувається один раз за 15-17 років. Марс наблизиться до Землі настільки, що його можна буде побачити неозброєним оком. Не пропустіть це магічне явище.

Під час сонячного затемнення Місяць проходить між Землею і Сонцем і закриває нам сонце. Через відсутність атмосфери у супутника, здатної відбивати і розсіювати світло, тінь від Місяця безбарвна.

Азот в атмосфері Землі (біля 78 %) поглинає біле сонячне світло і розсіює його в синьому спектрі. Саме з цієї причини небо стає блакитним, а сонце здається жовтим. Якщо під час повного місячного затемнення спостерігати за Землею з Місяця, можна побачити, як сонячне світло проходить крізь атмосферу нашої планети.

Саме завдяки цьому заломленню під час повного місячного затемнення місяць забарвлюється в червоний колір. Крім того, місячний ґрунт складається з реголіту, який має властивість «зворотного розсіювання», за рахунок чого відбивається багато світла. Під час повного місячного затемнення розсіяне сонячне світло повертається назад на Землю. Варто відзначити, що орбіта Місяця не зовсім кругла, з цієї причини місяць може здаватися більшим або меншим.

Де буде видно місячне затемнення? В цьому році повне місячне затемнення зможуть побачити жителі Східної Африки, Близького Сходу і Центральної Азії. Відмінний огляд буде у вчених в Антарктиці. Європа, Східна Азія та Індонезія зможуть побачити часткове місячне затемнення.

Коли спостерігати місячне затемнення? Напівтіньові фази місячного затемнення вже буде видно 27 липня близько 20 години за Києвом. Повне затемнення відбудеться о 23 годині 22 хвилині і триватиме до 2 години 29 хвилини 28 липня.

27 липня відбудеться повне місячне затемнення. Земля пройде між Сонцем і Місяцем, кине тінь на наш супутник і він забарвиться в червоний колір. Це повне місячне затемнення стане найдовшим за останні 100 років.

Липневе місячне затемнення 2018
Кривий Ріг, Місячне затемнення 28 липня в 00 годин 06 хвилин
Липневе місячне затемнення 2018
Кривий Ріг, Місячне затемнення 28 липня в 00 годин 36 хвилин
Липневе місячне затемнення 2018
Місяць після затемнення 28.07.2018 01 година 30 хвилина. Кривий Ріг

Залишити відповідь