Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

М’ясний бульйон

М’ясний бульйон використовують для приготування різних супів, борщів, солянок, щів та ін. М’ясо подають разом із супом або використовують для приготування різних страв. М’ясний бульйон можна варити з коріннями. У цьому випадку в бульйон після того, як з нього зняли піну, кладуть очищені і промиті овочі (моркву, ріпу, петрушку, цибулю).

Для бульйону можна використати м’ясо першого або другого сорту. М’ясо потрібно обмити, найкраще під струменем холодної води, покласти в каструлю (кісточки в кількох місцях розрубати) та залити холодною водою. Каструлю накрити кришкою і поставити на сильний вогонь, щоб вода закипіла швидше, а потім регулювати нагрівання страви так, щоб не було бурхливого кипіння.

Піну, що з’являється при кипінні, знімають шумівкою, а жир, що спливає на поверхню, рекомендується знімати і використовувати для підсмажування цибулі і коріння. Якщо жир не зняти, то від тривалої дії тепла він розкладеться, що надасть бульйону солоного присмаку. Через 1-1,2 г після початку варіння слід додати сіль.

Коли м’ясо буде готове, його потрібно вийняти з бульйону і покласти в інший посуд, а бульйон процідити. Готовність м’яса найлегше визначити за допомогою виделки, яка має вільно проколювати м’ясо.

Інгредієнти для м’ясного бульйону: 500 грамів свіжого м’яса варять в 2-3 літрах води.

Залишити відповідь