Категорії
Кухня країн світу Узбецька кухня

М’ясо-овочеві страви узбецької кухні

Гуштнут,
Нархангі.

М’ясо-овочеві страви узбецької кухні порівняно недавнього походження. Більшість з них запозичені. Однак деякі вкоренилися як національні, і для них характерна узбецька технологія – первинне обсмажування м’яса в жирі з наступною закладкою овочів. Нижче наводяться дві м’ясо-овочевих страви: більш давня – гуштнут і відносно нова – нархангі. У гуштнуті співвідношення м’яса і гороху однакове, в нархангі – м’яса вчетверо менше овочів.

М'ясо-овочеві страви узбецької кухні
Гуштнут

Гуштнут
Складові для приготування гуштнуту:
– 500 г баранини,
– 500 г замоченого гороху (найкраще нуту),
– 150 г топленого масла,
– 5 помідорів,
– 0,5 ч. ложки чорного меленого перцю.

Приготування гуштнуту. Горох замочити за добу до приготування. М’ясо нарізати дрібними кубиками завбільшки з горошину і обсмажити в маслі протягом 10-15 хвилин, потім додати підготовлений горох, обсмажувати ще 10 хвилин, влити чверть або половину склянки води, довести горох до готовності, покласти розрізані на четвертинки помідори, перемішати і тушкувати під закритою кришкою на дуже слабкому вогні 15-20 хвилин. Гуштнут посолити, поперчити, подати на стіл.

М'ясо-овочеві страви узбецької кухні
Нархангі

Нархангі
Складові для приготування нархангі:
– 500 г м’яса,
– 500 г моркви,
– 500 г цибулі,
– 500 г картоплі,
– 500 г помідорів,
– 100 г кропу,
– 100 г кінзи,
– 4 головки часнику,
– 1 стручок солодкого перцю,
– 1-1,5 ч. ложки чорного меленого перцю,
– 200 г курдючного сала.

Приготування нархангі. М’ясо нарізати дрібними кубиками, посолити, обсмажити в перегрітому курдючному салі до напівготовності. М’ясо зняти з вогню, розрівняти і поверх покласти шарами подрібнені овочі та прянощі в наступній послідовності: цибулю, моркву, помідори, кріп, кінзу, часник, солодкий перець, картоплю. Нархангі поперчити, долити 0,5-0,75 склянки води, щільно закрити кришкою і поставити на дуже слабкий вогонь на 2 години (кришку не знімати).

Залишити відповідь