Категорії
Різне

Малювати допоможе штучний інтелект

На конференції Google I/O 2018 компанія «Google» представила сайт World Draw зі штучним інтелектом, на якому користувачам з усього світу пропонується малювати будівлі, транспорт та інші об’єкти для віртуального міста нескінченного масштабу.

На цьому сайті розміщена глобальна карта, на якій кожен бажаючий може помістити все що завгодно: будинок, транспорт або навіть всілякі рослини. Досить підключити фантазію і зробити схематичний малюнок, а штучний інтелект зробить всю іншу роботу.

На основі малюнка програма створює 3D-модель. Користувачам не потрібно робити креслення з розмірами і допусками, можна не бути професійним художником – програма сама будь-яку фантазію перетворить в професійний красивий об’єкт на карті.

Малюнки користувачів розпізнаються алгоритмами AutoDraw і QuickDraw і з бази Google Poly підбирається відповідний 3D-об’єкт. Наприклад, виявивши обриси фігури, штучний інтелект пропонує кілька варіантів моделей зі схожою конструкцією. Далі об’єкти можна помістити у вільне місце, попередньо встановивши висоту і колір.

Поверхня, на якій розташовуються 3D-моделі, складається з безлічі клітин. За розстановку об’єктів відповідає нейромережа на основі дерева рішень. Щоб забезпечити правильну масштабованість, вона групує схожі об’єкти. Акуратному зовнішньому вигляду міста також сприяє редактор об’єктів – користувачі можуть фарбувати їх тільки в світлі кольори.

Малювати допоможе штучний інтелект
Малюнок World Draw

Щоб веб-експеримент витримав одночасне підключення тисяч користувачів, технічна основа World Draw має WebSocket – це допомагає підтримувати постійне з’єднання сокетів між веб-браузером і сервером, дозволяючи обом сторонам відправляти і отримувати повідомлення з низькою затримкою і розміром в декілька байтів.

Також технологія групує користувачів по місцю розташування під час польотів на літаках, дозволяючи їм бачити один одного. Для збору, зберігання і передачі інформації використовуються App Engine, Cloud Functions, Firebase Realtime Database, Firestore і Cloud Storage. Нагадаємо, що в проекті використовується алгоритм AutoDraw, який був представлений в квітні 2017 року.

Залишити відповідь