Марс 2117

Марс 2117
Наукове місто Марс 2117

В ОАЕ збудують прототип марсіанського міста, яке має стати наземним випробувальним майданчиком для майбутніх колоній на Марсі. Ландшафт планети відтворять за допомогою 3-D друку, а саме місто накриють скляним куполом з тепловим та радіаційним захистом. На території експериментального міста розмістять дослідні лабораторії та теплиці для виробництва енергії та продуктів. Вчені проживуть у штучному місті рік аби розробити технології, які дозволять вижити на Червоній планеті.

Останнім часом NASA, SpaceX, Lockheed Martin – всі хочуть полетіти на Червону планету і в ідеалі оселитися там. Це, без сумніву, коли-небудь станеться, але перед цим потрібно дуже ретельно підготуватися і зважити всі за і проти.

Марс має розряджену атмосферу, тиск у поверхні планети в 160 разів менше земного. Марсіанська гравітація становить третину від земної, тобто якщо ваша вага 100 кг, то на Марсі вона буде 38 кг, деякі м’язи атрофуються, і в разі повернення буде складно звикнути до земної гравітації. Крім того, на Червоній планеті середня температура знаходиться в районі -50 градусів Цельсія. У лабораторіях постараються знайти способи найбільш близької симуляції середовища Марса, а також розроблять варіанти, які дозволять при таких умовах довго жити на цій планеті.

Марс 2117
Марс 2117

Практичним вирішенням цього питання зайнялися Об’єднані Арабські Емірати, які теж мають свої плани на Марс. Днями в рамках щорічної зустрічі уряду ОАЕ було оголошено про схвалення проекту AED500. Нове муніципальне утворення отримає назву «Марсіанське наукове місто» і стане частиною довготривалого плану шейха Мохаммеда ібн Рашид Аль Мактума і Космічного центру Еміратів по реалізації грандіозної марсіанської місії зі створення людської колонії на Червоній планеті до 2117 р.

Марс 2117
Марсіанське місто в ОАЕ

Розробкою плану міста, який буде складатися з декількох величезних футуристичних будівель у вигляді куполів, у співпраці з інженерами і вченими з Еміратів займався знаменитий датський архітектор Бьярке Інгельс. Усередині цих будівель знайдуть місце безліч лабораторій, які займуться пошуками рішень в забезпеченні їжею, енергією і водою марсіанських колоністів. Як зазначає урядове агентство Dubai Media Office, тут також буде знаходитися великий музей, присвячений найважливішим людським досягненням, стіни якого будуть створені за допомогою 3D-принтера і піску Еміратів.

Площа марсового міста 176,5 квадратних кілометрів. Вартість експерименту 136 млн. доларів.

Залишити коментар