Категорії
Різне

Маски для обману системи розпізнавання обличчя

Вийшовши на вулицю, озирніться і зверніть увагу на стіни будівель – майже до кожної з них прикріплена камера спостереження. В Китаї вони встановлені навіть на сміттєвих баках. Така жорстка міра контролю, звичайно ж, не може не хвилювати жителів великих міст і деякі з них навіть вживають заходів щодо обману систем спостереження.

Американський художник на ім’я Лео Сельваджіо вже більше п’яти років поспіль пропонує бажаючим сховатися від стеження під його обличчям.

Вперше про проект художника з американського штату Іллінойс стало відомо в 2014 році. Про нього написали багато зарубіжних видань, в тому числі і присвячений високим технологіям сайт Cnet. Чоловік дав своєму проекту назву URME Surveillance і запропонував відвідувачам купити один з чотирьох товарів із зображенням його особи: паперову маску, набір з паперових масок для групи людей, гумову маску і програму URME Facial Video Encryptor для заміни обличчя в відео-чатах.

Паперову маску можна купити за 1 долар або ж роздрукувати на кольоровому принтері прямо у себе вдома і ні за що не платити. Набір для групи з 24 осіб можна придбати за 12 доларів або так само безкоштовно роздрукувати самостійно. Але треба пам’ятати, що паперова маска – це метод обману камер п’ятирічної давнини, а технології розпізнавання облич з тих пір вже покращилися.

Є на ринку і гумові маски, які повністю обтягують обличчя і у людини залишаються відкритими лише очі. В такій масці людина виглядає вкрай моторошно і перехожі просто не захочуть дивитися на цю особу повторно, тому запам’ятати таке обличчя не зможуть. Маска з гуми коштує близько 300 доларів, а для тих, кому шкода грошей, існує безкоштовна схема для склеювання такої маски з паперу.

Маски для обману системи розпізнавання обличчя
Гумова маска для приховування обличчя від камер спостереження

Програма Facial Video Encryptor для комп’ютерів Mac спочатку коштувала 25 доларів, але тепер нею можна скористатися безкоштовно. Ймовірно, це пов’язано з її нинішньою безглуздістю, тому що все що вона вміла робити – це накладати статичне зображення обличчя художника на обличчя користувача. Сьогодні це виглядає вкрай примітивно, тому що перетворити своє обличчя можна навіть на смартфонах (згадайте ті ж самі FaceApp і Animoji – в 2014 році такі технології здавалися неможливими).

Створюючи проект, художник, дозволивши тисячам людей ховатися від стеження під власним обличчям, явно міг легко отримати собі проблеми з законом, адже серед покупців цілком могли бути і злочинці. Але, судячи з активності сайту URME Surveillance, з автором все в порядку.

Стежити за людиною, що просто вийшла на прогулянку, – занадто жорсткі заходи безпеки, але не варто забувати, що розвішані по містах камери і штучний інтелект допомагають поліції ловити небезпечних злочинців.

Наостанок хочеться дізнатися вашу думку про системи розпізнавання облич на вулицях – свої думки ви можете висловити в коментарях.

Залишити відповідь