Категорії
Різне

Метод друку за допомогою звукових хвиль

Для промислового друку вже давно використовуються не тільки тверді і порошкоподібні речовини, але і рідина. Хоча остання повинна мати певний рівень в’язкості, інакше сопло принтера не зможе нормально працювати. Але недавно цю проблему було вирішено завдяки методу друку за допомогою звукових хвиль.

Як повідомляє видання Science Advances, за розробку відповідають дослідники з Гарвардського університету і Швейцарської вищої технічної школи в Цюриху. Новий спосіб заснований на методі крапельного друку, який вже досить тривалий час використовується в мікробіологічних лабораторіях. Вчені стверджують, що такий спосіб є набагато більш перспективним, ніж струменевий і електродинамічний друк.

За словами авторів винаходу: «У своїй роботі ми використовували особливий акустичний резонатор з вбудованим в нього соплом принтера. Завдяки цьому резонатору створюється стояча звукова хвиля, яка впливає на краплю чорнила. Змінюючи частоту звукової хвилі, можна змінювати і розмір крапель для друку. Тому ми можемо використовувати рідину будь-якою в’язкості навіть до рідкого металу».

Отже завдяки новій технології можна друкувати навіть рідиною з вкрай високим показником в’язкості, що раніше було досить складно зробити. Вчені говорять, що новий спосіб крапельного друку за допомогою резонатора може використовуватися в біологічній, харчовій та косметичній промисловості.

Залишити відповідь