Категорії
Різне

Мільйон наземних супутників від SpaceX

В рамках проекту Starlink американська компанія – виробник космічної техніки SpaceX збирається побудувати один мільйон наземних супутникових станцій.

Компанія SpaceX подала заявку до Федеральної комісії із зв’язку США (FCC), в якій описується план по створенню неземної інфраструктури для супутникової мережі Starlink, повідомляє портал GeekWire з посиланням на відповідні документи. Відповідно до зазначеної в цих документах інформації SpaceX збирається побудувати один мільйон наземних станцій. Їх планується використовувати для прийому сигналу з групи орбітальних супутників чисельністю 12 000 апаратів, половину з яких планується розгорнути вже до 2024 року.

Документ про створення наземної інфраструктури було подано в FCC дочірньою компанією SpaceX Services. Він містить мінімум деталей, але тим не менше деякі аспекти розкриває. Компанія обіцяє, що наземні станції будуть базуватися на «передових технологіях», які підвищать якість широкосмугового доступу. Також вказується, що для передачі сигналів між наземними станціями і супутниками SpaceX планує використовувати плоскі антени з фазованими антенними решітками, що працюють в Ku-діапазоні (діапазон частот сантиметрових довжин хвиль, використовуваних в супутниковому телебаченні).

У заявці сказано, що стандарти, встановлені FCC для більшості антен, не повинні поширюватися на розробки SpaceX. Раніше відомство вже відзначало, що встановлені норми регулювання розраховані на групу супутників, розміщених на геостаціонарній орбіті, і що компанія планує вивести апарати на низьку навколоземну орбіту.

У листопаді минулого року Hi-News.ru повідомляв про те, що компанія Ілона Маска отримала дозвіл на запуск всієї запланованої групи супутників Starlink. Першу партію супутників, що складається з 4425 апаратів, планують розмістити на висоті 1110-1325 кілометрів над поверхнею Землі, друга буде розміщена на висоті 335-346 кілометрів. Таке розташування скоротить термін служби супутників, але зменшить затримки при передачі сигналу, вважають в компанії. Два перших експериментальних апарати, які стануть частиною майбутньої супутникового угруповання Starlink, компанія запустила на навколоземну орбіту в минулому році.
 
У поданому в FCC документі також вказується, що наземні станції для передачі супутникових сигналів планується розмістити по всій території США, включаючи Аляску та Гаваї. Також точки розміщення будуть в Пуерто-Ріко і на Віргінських островах.

Раніше глава компанії SpaceX Ілон Маск говорив, що головною метою проекту Starlink є забезпечення високошвидкісними, надійними і доступними послугами широкосмугової передачі даних не тільки для жителів США, а й усього світу. Згідно з поточними оцінками, понад 3,8 мільярда людей у ​​світі не мають доступу в Інтернет. Очікується, що швидкість з’єднання Starlink навіть в найвіддаленіших регіонах буде доходити до 1 Гбіт/с.

У жовтні минулого року експерти з Массачусетського технологічного інституту (MIT) провели оцінку планів SpaceX, визнавши, що одним з найскладніших елементів реалізації проекту стане будівництво наземних станцій.

«Для SpaceX потрібна буде велика кількість станцій супутникового зв’язку, щоб система працювала на повну потужність», – говорилося у висновку.

Коли чотири роки тому Маск вперше озвучив ідею Starlink, він заявив, що дохід від цього підприємства дозволить окупити деякі більш амбітні проекти компанії, серед яких в тому числі і створення першої марсіанської колонії.

За наявними оцінками, проект супутникового інтернету Starlink обійдеться SpaceX приблизно в 10 мільярдів доларів, але вже до середини 2020-х років ці витрати повинні окупитися. Згідно з внутрішніми документами, супутники для роздачі інтернету стануть основним джерелом прибутку для SpaceX, а щорічна виручка від Starlink досягне 30 мільярдів доларів. У минулому році за зрив термінів Маск звільнив не менше семи співробітників важливих менеджерів проекту Starlink.

Залишити відповідь