Категорії
Різне

Місія NASA до астероїда Бенну

У 2016 році почалася місія NASA OSIRIS-REx з відбору проби ґрунту з астероїда Бенну.

Автоматичний корабель було запущено на ракеті Атлас-5. Ракетна ступінь Centaur розігнала апарат до 40 000 км за годину. Після цього корабель відокремився і почав свою дворічну подорож до астероїда Бенну. Після ще 2-х років досліджень астероїда з близької відстані 20 жовтня 2020 року роботизований маніпулятор космічного корабля торкнувся поверхні небесного тіла. За допомогою струменя рідкого азоту маніпулятор розпушив і помістив в спеціальну ємність зразок речовини, з якої складається Бенну. В цей час бортові камери вели безперервний запис цієї операції, щоб команда вчених на землі оцінила результат маніпуляцій.

Місія NASA до астероїда Бенну
Кадри з борта OSIRIS-REx, прийняті на Землі 22 жовтня. Вся робота виконувалася в автоматичному режимі. Передача відео на Землю з відстані 327 млн ​​км тривала майже дві доби.

У зворотний шлях до Землі OSIRIS-REx відправиться тільки в квітні 2021 року, коли опиниться в сприятливій для такого маневру точці Сонячної системи.

Пролітаючи повз нашу планету в вересні 2023 року космічний корабель відстрелить капсулу зі стероїдним ґрунтом в сторону Землі. Оснащена жароміцним тепловим щитом вона увійде в атмосферу на швидкості 43 тисячі км за годину. І за допомогою парашута загальмує над пустелею в штаті Юта. Після посадки капсулу підберуть і доставлять в лабораторію NASA.

Залишити відповідь