Категорії
Різне

Місію кубсатів на Марс визнали успішною

Поки всі спостерігали за останньою посадкою апарату на Марс у виконанні NASA, паралельно з цим відбувалося ще одна важлива подія – два крихітних кубсати (CubeSat – розмірний стандарт мікро і наносупутників, запропонований в 1999 році в США) подорожували разом з InSight, відправляючи дані на Землю, що надходять з зонда. Ніхто і ніколи раніше не посилав ці крихітні супутники так далеко. Чи може ця місія ознаменувати початок епохи недорогих досліджень Сонячної системи? 

Місію кубсатів на Марс визнали успішною
Mars Cube One

Космічні кубсати, відомі як MarCO-A і MarCO-B, вирушили в космос на тій же ракеті, яка запустила InSight в травні цього року. Однак вони, на відміну від модуля NASA, оснащені іншим устаткуванням. З InSight кубсати летіли на одній траєкторії до Марсу 484 млн кілометрів, не сідаючи на Марс, вони залишилися в космосі.

Кубсати – це недорогі супутники, призначені для фундаментальних космічних досліджень. Самі по собі вони представляють цілісні кубики. Деякі супутники складаються з одного такого кубика, деякі з кількох. У випадку з Mars Cube One, NASA зібрало їх з шести вихідних одиниць. Загальна вартість проекту склала 18 мільйонів доларів – це набагато менше, ніж зазвичай вимагають зонди для глибокого космосу.

Ці крихітні кораблі NASA випробувало ще на самому початку, зробивши знімок Землі через кілька тижнів після запуску. Потім про них науковці нічого не чули, доки міжпланетна станція InSight не здійснила свою посадку. Тоді кубсати вийшли на зв’язок і використовували свої експериментальні антени з високим коефіцієнтом посилення для передачі даних з InSight на Землю. Тим самим довели, що маломасштабні супутники прекрасно підходять для дослідження Сонячної системи.

На жаль, на певному етапі система MarCO-A спрацювала некоректно. MarCO-B вдалося відправити кілька знімків Марса, які допомогли NASA зібрати деякі дані про атмосферу. Фото вище кубсат зробив на відстані приблизно 7600 кілометрів від Марса.

Залишити відповідь