Категорії
Міста, країни, люди

Дивовижний міст Ханчжоувань

Трансокеанський автомобільний міст Ханчжоувань (Китай) починається в Джиаксині. Пов’язує Цзясин на півночі з Циси (округ Нінбо) на півдні. Скорочує відстань між Шанхаєм і Нінбо на 120 км. Входить до складу національного шосе довжиною 5 200 км між провінціями Хейлунцзян на півночі та Хайнань на півдні країни. Відкриття відбулося 1 травня 2008 року.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Ханчжоувань (Китай), Великий трансокеанський міст

S-подібний  вантовий Ханчжоувань – третій за довжиною міст у світі (35 673 м або 22 милі), має шість смуг по 3,75 метрів кожна, по три в кожному напрямку. Повна ширина мосту складає 33 м. Висота мосту 62 м, що дозволяє контейнеровозам четвертого і п’ятого покоління проходити під зведенням.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Ханчжоувань (Китай), Висота мосту 62 м

Обмеження швидкості руху 100 км/год. (62 милі за годину). Проїзд платний і складає 80 юанів з одного автомобіля.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Міст Ханчжоувань (Китай) згори

Загальна вартість інвестицій – 11,8 млрд. юанів (1,70 млрд. доларів США), більше половини суми – кошти приватних інвесторів. Решту необхідних інвестицій покрили держкомпанії.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Міст Ханчжоувань, інфраструктура

Найбільшим акціонером проекту є компанія Songcheng Група, яка інвестувала $ 86 млн. – 17,3% основного капіталу. Ще 59 % —позики, надані центральними і регіональними банками Китаю.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Міст Ханчжоувань, Загальна довжина тросів 32.2 км

На думку інвесторів, споруда нового мосту через затоку Ханчжоу — ознака зростаючої економічної потужності Китаю, його будівництво значно прискорило економічний розвиток в дельті річки Янцзи.

Рентабельність інвестицій розраховується на 8-10 відсотків за 15-річний період.

Дослідницькі роботи почалися ще в 1994 році, офіційне будівництво розпочато в червні 2003, церемонія відкриття відбулася 1травня 2008 року після кількох тестів і оцінок протягом року.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Затока Ханчжоувань в Східнокитайському морі

Ханчжоувань – затока в Східнокитайському морі, де спостерігається одне з природних чудес Китаю – Цяньтан (одна із трьох самих сильних протоків на Землі) – каньтунський річковий приплив або «срібний дракон». Стіна води, утворена в затоці Ханчжоувань (ширина затоки до 100 км) силою вривається у вузьке гирло річки Цянтань (ширина гирла 3 км) і змушує течію річки повертати назад.

Дуже великої сили цунамі «срібний дракон» утворюється в час, коли Земля, Місяць і Сонце вишикуються в одну лінію. Швидкість такої течії іноді становить 40 км/год, а висота 7-9 м. Підводні мілини розділяють потік на двоє і утворюють Х-подібну хвилю.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Ханчжоувань (Китай), цунамі Срібний Дракон

Швидкі водні течії, великі хвилі, часті тайфуни, морське дно вкрай неоднорідне – це потрібно було врахувати при будівництві мосту.

Щоб дізнатися, як вплине міст на течію в затоці скористалися консультацією гідрологів. Була створена масштабна модель і макет мосту.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Звільнення газової порожнини

На підставі цих досліджень інженери точно з’ясували, де потрібно розташувати основу, щоб звести до мінімуму вплив споруди на природні потоки.

Якщо побудувати прямий міст, то водій за весь час руху постійно буде бачити перед собою тільки чорний бетон, це дуже монотонно і навіть небезпечно. Тому була обрана S-образна форма мосту, яка не завадить «срібному дракону» і збереже людське життя.

Ще одною з головних проблем, з якою зіткнулися будівельники Ханчжоу, була проблема викидів природного газу із глибинних шарів води.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Зменшення тиску газу (схема проектування)

Проводилися спеціальні досліди по розподілу газу і особливостям ґрунту. Родовище природного газу на невеликій глибині площею всього 50 м².

Дивовижний міст Ханчжоувань
Труби-палі для будівництва мосту Ханчжоувань

Ці чинники ускладнили завдання для проектувальників. Під час будови необхідно забити 6 000 паль в осадову породу.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Труби, які мають клапани, вставили в газові порожнини, щоб знизити присутність газу при забиванні паль

Випадкова іскра могла викликати вибух.

У місце газових порожнин, що становили загрозу, вставили вузькі труби із клапанами. Ця споруда дозволила без ризику забити палі. Міцність мосту цілком залежить від міцності паль.

Для виробництва паль побудували спеціальні заводи. Палі-труби для основи із листової сталі товщиною 22 мм виготовляли за допомогою дугового зварювання (зварювали спочатку всередині, потім зовні), діаметром 1,5 м і довжиною 90 м.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Обробка паль для мосту Ханчжоувань

Під час зварювання використовували спеціальний сплав з мідним покриттям (провідна  властивість міді збільшує температуру зварювання). Над однією палею вагою 70 т працювали 40 хвилин. Для боротьби з корозією палі спочатку очистили струменем піску, потім покрили антикорозійним розплавом епоксиду, розігрітим до 250 °C.

Розробка проекту і плану будівництва були завершені лише після дев’яти років консультацій і більш ніж 120 технічних досліджень. Понад 600 спеціалістів у всьому світі вивчали і доопрацьовували проект мосту, перш ніж в 2003 році проект був остаточно затверджений.

Було обрано проект мосту, утримуваний тросами, оскільки ці результати розрахунків визнали кращими для протистояння різноспрямованим потокам, високим хвилям, і геологічним умовам ділянки. Загальна довжина тросів складає 32,2 км.

Конструкція мосту була також розроблена відповідно до сейсмічних критеріїв. Цілісність мосту збережеться в умовах землетрусу до 7 балів за шкалою Ріхтера. Гігантські конструкції, вузли мосту були відлито на суші, укомпановано і транспортовано на ділянки для монтажу. З’єднання плит і секцій мосту проходило за допомогою величезних плавучих кранів із точними пристроями постановки на якір.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Максимальна швидкість по мосту – 100 км за годину

Ханчжоувань складається із дев’яти секцій, 50 GPS систем RTK5700. China Railway Bridge Bureau Group Co Ltd була головним підрядчиком проекту. Договір на консультування і технічне обслуговування було укладено з відомою компанією Hardesty and Hanover, LLP.

Міжнародна компанія Ty Lin є проектувальником моста.

Ben C Gerwick забезпечує системи захисту від аварій. Термін служби мосту Ханчжоувань понад 100 років, потім міст може бути легко реконструйований.

Головнокомандувач проекту – Ван Юн (з 2003 року до квітня 2008 року заступник голови Комітету з контролю і управління державним майном при Держраді КНР). Ванг Йонг – головний інженер будівництва.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Промисловий трикутник – Golden Troiangle (Китай)

Ханчжоувань  розташований в одному з найбільш процвітаючих регіонів Китаю, який називають Золотим Промисловим Трикутником або Golden Troiangle. Цей трикутник складається з Шанхая, Ханчжоу і Нінбо, що розташований в дельті річки Янцзи. В Золотому Промисловому Трикутнику проживає 8% від загальної чисельності населення країни, але Golden Troiangle виробляє 21 % від валового внутрішнього продукту Китаю.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Золотий Промисловий трикутник Китаю і міст Ханчжоувань

Ханчжоу Бей Брідж створює нові можливості для регіональної економіки між провінціями Чжецзян і Шанхай, особливо порт Нінбо — один із головних і найзавантаженіших портів в материковому Китаї в провінції Чжецзян.

Портовий комплекс Нінбо об’єднує декілька портів: Бейлунь, Чженьхай, старий порт Нінбо, Дакси і Чуаньшань. Щорічний об’єм вантажообігу перевищує 100 млн. т; має зв’язок з більш ніж 560 портами світу в більш ніж 90 країнах і регіонах світу.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Порт Нінбо – Шанхай

Фантастичні дива природи притягують потоки туристів.

Припливи іноді рухаються зі швидкістю до 30 км (19 миль), такий приплив звучить як грім і піднімає хвилі до 8 м (25 футів).

Мегаполіс Ханчжоу – один із семи стародавніх регіонів Китаю зі столицею провінції Чжецзян (історичне місто, в якому чудово поєднано нове і старе) славиться своєю красою і культурою і є одним з найбільш відвідуваних туристичних міст в світі.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Мегаполіс Ханчжоу

Ханчжоу – елегантне і гармонійне місто для відпочинку. Для гурманів – кулінарні скарби з провінції Чжецзян. Кухня Чжецзян відмінна від інших семи китайських кухонь і міжнародних ресторанів.

Ще в стародавні часи Ханчжоу називали «Небом для покупок». Шовк Ханчжоу славиться в усьому світі, виробництву якого вже понад 5000 років.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Шовк Ханчжоу

Це також батьківщина знаменитого чаю Dragon з історією понад 1200 років.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Ханчжоу – батьківщина чаю Dragon

Тут ви знайдете справжні торгові вулиці з торговими центрами, які задовольнять потребу кожного. Більшість бізнес – готелів розташовані в центрі міста.

Дивовижний міст Ханчжоувань
Готель Ханчжоу (Китай)

Всередині цього шляху на пірсі Група Songcheng побудувала спеціальну платформу-острів для відпочинку водіїв і пасажирів розміром 10 000 квадратних метрів з готелями, ресторанами, оглядовими площадками, парками, бензозаправочними станціями.

Тепер добратися від Нінбо до Шанхая (80 км) можна за одну годину, раніше цей час тривав чотири години – 400 км.

Була проведена колосальна робота і зараз міст через затоку Ханчжоувань з’єднує обидві сторони Китаю. Сьогодні за добу цим шляхом пересувається понад 45 000-50 000 транспортних засобів.

Залишити відповідь