Категорії
Різне

Молоко кози при лікуванні раку

Онкологічні захворювання вважаються одними з головних причин смертності в світі, але вчені вже вміють лікувати деякі різновиди цього захворювання. Якщо вірити статистиці Paris Healthcare, завдяки методам лікування раку у Франції вже вилікувалися 3 мільйони чоловік.

Ефективними ліками проти небезпечних захворювань вважається цетуксимаб (Cetuximab), який уповільнює поширення ракових клітин. Зазвичай він застосовується спільно з хіміотерапією, коли отруйні речовини використовуються як засоби для знищення уражених ділянок організму. Ціна цетуксимабу дуже висока, тому ще й досі деякі групи вчених шукають більш дешевий спосіб лікування. Нещодавно такий метод був нарешті знайдений – кози-мутанти навчилися давати молоко з компонентами, які містяться у вищезгаданому ліках.

Ліки від раку – користь козячого молока стала ще більшою. Головні активні компоненти цекуксімаба – це моноклональні антитіла. Так називаються частинки, які виробляються імунною системою людини і зупиняють розвиток вірусів і уражених раком клітин. Дослідники вдалися до генної інженерії і зробили так, щоб в організмі кіз почали вироблятися ці антитіла, які увійшли і до складу молока цих кіз. За даними bioRxiv, експеримент вдався – з одного літра козячого молока вчені змогли виділити 10 грамів моноклональних антитіл.

Подробиць немає, але вчені повідомляють, що модифікованих кіз отримали тим же шляхом, що і клоновану овечку Доллі.

Протиракові частки виявилися ефективніше тих, що містяться в цетуксимабу. При попаданні в організм ураженого раком пацієнта, вони міцно зв’язуються з T-кілерами – клітинами імунної системи, які шукають в організмі уражені паразитами клітини і пухлини. Досягаючи уражених клітин верхом на імунних клітинах, моноклональні антитіла починають впливати на них і зупиняти їхнє поширення по організму. Під час цього процесу можна проводити хіміотерапію, яка передбачає використання отруйних для ракових клітин речовин. При цьому організм людини отримує відносно невелику шкоду, тому подібні комбінації активно використовуються в медицині.

На цьому відео показано, як T-кілери атакують ​​ракові клітини:

Дослідники запевняють, що нові кози, які виробляють у собі протиракові речовини, розвиваються без відхилень і поводяться досить природно. У створеній ними технології є кілька позитивних якостей. По-перше, вироблені моноклональні антитіла легко виділяються із загальної маси молока і очищаються – тільки ось яким чином все це відбувається, вони не повідомили. По-друге, що найголовніше, отримана таким чином подоба цетуксимабу коштує набагато дешевше, ніж оригінальний препарат.

Цікавий факт: всі ліки, які містять в собі моноклональні антитіла, закінчуються на -mab (від англійського «monoclonal antibody»). Наприклад, засіб для лікування меланоми іпілімумаб, або застосовуваний при раку молочної залози рітуксімаб.

Вартість лікування раку. На даний момент вартість лікування цетуксимабом коштує близько 13 тисяч доларів. У перерахунку на наші гроші, це майже 1 мільйон рублів. А адже лікування цими ліками, це не разова процедура. Зазвичай її проводять щомісяця, до отримання хороших результатів лікування. А якщо процедура проводиться спільно з хіміотерапією, то ціна може зрости у кілька разів.
Козяче молоко засвоюється легше коров’ячого і має м’який вершковий смак

Висока вартість цетуксимабу обумовлена тим, що його компоненти досі проводилися тільки в лабораторіях. Хімічна структура цього препарату настільки складна, що мало хто береться за цю справу. На жаль, вчені ще не поділилися, у скільки їм обходиться виробництво ліків проти раку, проте вартість явно не досягає мільйона рублів. Хоча, новий спосіб теж не можна назвати легким, тому що кіз спочатку необхідно генетично модифікувати, а молоко піддавати обробці. При цьому за тваринами потрібно постійно ретельно доглядати.

Важливо також відзначити, що цетуксимаб є далеко не єдиним засобом проти поширення ракових клітин.