Категорії
Міста, країни, люди

Над Японією пролетіла вогняна куля

Щомісяця в небі над Японією спостерігається кілька вогняних куль, однак про їхнє падіння не чути. Як було цього разу?

В ніч на неділю, близько 1:35, на заході Японії було зафіксовано незвичайне світіння. Припускають, що це був болід – яскравий метеор, що має помітні кути.

Кадри величезної вогняної кулі, що світилася і летіла крізь нічне небо, були зняті японськими користувачами соціальних мереж, а також зафіксовані камерами телеканалу NHK. Жителі західних префектур, які встигли зняти явище, в своїх публікаціях розказували, що падіння супроводжувалося гучним гулом. Чоловік 20-ти років з префектури Гіфу про події в нічному небі зазначив, що на мить небо стало зовсім яскравим.

Як заявив інформагентству «Кіодо» Такесі Іноуе (директор муніципального планетарію Акасі в Хего) боліди, яскравість яких перевищує світіння Венери, можна побачити нечасто: «Ми вважаємо, що цей спалах боліда за яскравістю можна порівняти з повним місяцем».

Національна астрономічна обсерваторія Японії повідомила, що в середньому по кілька вогняних куль вони бачать щомісяця.

У липні в небі над Токіо спостерігали таку ж яскраву падаючу зірку, що рухалася з південного заходу на північний схід, яку пізніше, коли її фрагменти були знайдені в сусідній префектурі Тіба, була ідентифікована як метеор.