Категорії
Міста, країни, люди

Найбільше виробництво зеленого водню

Саудівська Аравія запускає найбільше в світі виробництво зеленого водню.

Компанії ACWA Power, Air Products, а також NEOM (по реалізації бізнес-проекту інноваційного транснаціонального міста в Саудівській Аравії поблизу Червоного моря) сформували консорціум, метою якого є створення масового виробництва зеленого водню.

Підприємство вартістю 5 млрд доларів США, розміститься в регіоні NEOM, щоденно буде випускати по 650 тонн водню з метою його експорту на глобальні ринки.

Для виробництва водню планують використовувати електролізер thyssenkrupp і «понад 4 ГВт потужностей сонячної та вітрової енергетики і систем накопичення енергії» (саудівська ACWA Power – один з найбільших світових гравців у відновлюваній енергетиці).

Підприємство також буде виробляти азот методом сепарації повітря за технологією Air Products і 1,2 млн тонн зеленого аміаку за рік.

«Для нас велика честь і гордість співпрацювати з ACWA Power і NEOM і використовувати перевірені технології, щоб втілити мрію світу про 100-відсоткову екологічно чисту енергію в реальність», – зазначив Сейфи Гасемі, голова, президент і головний виконавчий директор Air Products.

Виробництво на заводі в NEOM має розпочатися в 2025 році, говориться в заяві партнерів.

Зелений водень – нагальна тема, на сьогодні розглядається в якості ледь не основного елемента «остаточного» рішення задач декарбонізації. Пілотні проекти в області зеленого водню реалізуються по всьому світу.

Зростання масштабів є умовою зниження вартості електролізу, і, безумовно, важливим для розширення і прискорення ринкових перспектив зеленого газу. До того ж Саудівська Аравія може запропонувати надзвичайно низькі ціни на сонячну енергію, що в даному випадку буде додатково сприяти підвищенню конкурентоспроможності зеленого H2.