Категорії
Екстрим і спорт

Найдорожчі футболісти світу

На сьогодні футбол – найпопулярніший в світі вид спорту. Це командний вид спорту, головна мета в якому – забити м’яч у ворота суперника ногами або іншими частинами тіла (крім рук). Стартовий склад команди на полі представляють одинадцять гравців. Правилами гри у футболі дозволяється стрімко бігати по полю, влучним сильним ударом направляти м’яч по потрібній траєкторії, застосовувати в боротьбі за м’яч атлетичні прийоми. Тому сучасний футболіст, щоб виграти поєдинок, повинен володіти не тільки швидкістю спринтера і витривалістю марафонця (адже йому доводиться весь час бути в русі), але і стратегічною кмітливістю.

Оприлюднено список найкращих, а тому і найдорожчих футболістів світу. У своєму рейтингу CIES Football Observatory використовували власний ексклюзивним алгоритм. Експерти дослідницького центру враховують вік гравців, їхню позицію на полі, кількість проведених зустрічей і забитих голів на клубному та національному рівнях, досягнення команд, за які виступає футболіст, і рівень турнірів, в яких він бере участь.

За версією дослідницького центру CIES Football Observatory нападаючий французької збірної і «Парі Сен-Жермен» Кіліан Мбаппе був визнаний найдорожчим футболістом в світі. Як повідомляється, вартість 21-річного гравця оцінюється в € 265,2 млн. У 2018 році Мбаппе в складі збірної Франції завоював золоту медаль на чемпіонаті світу в Росії, ставши найкращим молодим футболістом турніру. У минулому сезоні він втретє поспіль виграв чемпіонат Франції.

Друге місце в рейтингу зайняв півзахисник «Манчестер Сіті» Рахім Стерлінг. За оцінкою дослідницького центру, його вартість становить € 223,7 млн. У сезоні 2018/19 гравець став чемпіоном Англії, а також переміг у Кубку країни і Кубку ліги.

Третім у списку найдорожчих футболістів світу став єгипетський нападник «Ліверпуля» Мохаммед Салах. Його вартість CIES Football Observatory оцінив в € 175,1 млн. У минулому сезоні він виграв Лігу чемпіонів і став одним із трьох переможців бомбардирських перегонів в чемпіонаті Англії.