Категорії
Різне

Найменший квантовий чип

Вже практично не залишається сумнівів в тому, що в майбутньому квантові комп’ютери, якщо й не замінять звичні нам обчислювальні машини зовсім, то вже точно сильно їх потіснять. На сьогодні вже досить багато компаній є успішними в цій сфері. Недавно Intel зуміла створити найменший в світі квантовий чип.

Новий мініатюрний квантовий чип виготовлено на фабриці Intel D1D Fab в Орегоні. Цікаво, що для створення цього чипа були використані практично всі ті ж технології, які застосовують при виробництві звичайних кремнієвих чипів і процесорів. Варто відзначити, що робота квантових чипів відрізняється від уже згаданих кремнієвих елементів. Квантовий біт (кубіт) складається з одного електрона, який, згідно із законами квантової механіки, може обертатися відразу в декількох напрямках. Це явище носить назву суперпозиції, що і надає кубітам величезної обчислювальної потужності, яка в багато разів перевищує аналогічний показник кремнієвих транзисторів.

Мініатюрний квантовий чип від Intel зовсім маленький. Його розмір становить близько 50 нанометрів і, згідно із заявою інженерів компанії, на матеріалі товщиною з людську волосину можна буде розмістити до 1500 кубітів. Однак ці потужні «малюки» повинні працювати при температурі, близькій до абсолютного нуля, що вимагає створення особливих умов для функціонування пристроїв, побудованих на механізмі квантових обчислень. На даний момент саме це і є основним недоліком квантової обчислювальної системи, подолання якого може стати новим етапом науково-технічної революції.

Залишити відповідь