Категорії
Міста, країни, люди

Найпопулярніші електромобілі-2020

Нещодавно британський сервіс з порівняння цін uSwitch провів дослідження і з’ясував, які саме моделі електромобілів і в яких країнах користуються найбільшою популярністю сьогодні.

За даними британської служби uSwitch, в 2019 році в світі було продано близько 2,1 мільйона електричних автомобілів. Через пандемію коронавірусу у 2020 році продаж істотно зменшився, але популярність електромобілів, в чому немає сумнівів, все одно буде збільшуватися.

Сьогодні практично у кожного виробника автомобілів є своя модель з електричним двигуном. Тому вже є вибір. Комусь більше до вподоби автомобілі Tesla, японські Nissan або французькі Renault. А який з представлених нижче електромобілів вибрали б саме ви?

Щоб наочно показати, які саме електромобілі користуються попитом в різних країнах, компанія Uswitch створила спеціальну карту. Судячи з усього, в дослідженні враховували далеко не всі країни, тому що деякі ділянки карти просто затемнені, можливо, в цих регіонах власників електромобілів на даний момент просто немає. Зате на мапі позначено багато інших країн, які зафарбовані в колір найбільш популярного у них електромобіля:
– жовтий – Tesla Model 3;
– помаранчевий – Nissan Leaf;
– фіолетовий – Renault Zoe;
– бузковий – BMW i3;
– зелений – Volkswagen ID.3;
– блакитний – інші моделі.

Найпопулярнішими в світі електромобілями виявилися Tesla Model 3, Nissan Leaf, Renault Zoe і BMW i3. Про кожний з цих автомобілів варто поговорити докладніше.

Tesla Model 3. Представлений в 2016 році автомобіль Tesla Model 3 з самого початку позиціонувався як найдешевший електромобіль. До 100 кілометрів за годину модель розганяється за 3,4 секунди, а одного заряду акумулятора вистачає на подолання 530 кілометрів. Максимальна швидкість Tesla Model 3 оцінюється в 261 кілометрів за годину. В автомобіль може вмістити до 5 чоловік, всередині салону є великий 15-дюймовий дисплей.

Найпопулярніші електромобілі-2020
Електромобіль Tesla Model 3

За даними uSwitch, автомобіль Tesla Model 3 найбільш поширений в 20 країнах. Серед них значаться США, Канада, Китай, Австралія, Німеччина та кілька інших регіонів нашої планети.

Nissan Leaf. Другим за популярністю електромобілем виявився японський Nissan Leaf, який вийшов в серійне виробництво в 2010 році, на одному заряді може подолати приблизно 160 кілометрів шляху. Максимальна швидкість руху – близько 145 кілометрів за годину. Загалом, це звичайний міський автомобіль, оснащений електричним двигуном.

Найпопулярніші електромобілі-2020
Електромобіль Nissan Leaf

Можливо, Nissan Leaf привертає увагу своєю відносною дешевизною і простотою, тому користується популярністю в 9 країнах, серед яких є Польща, Естонія та Японія.

Renault ZOE. Французький автомобіль Renault ZOE у виробництві з 2012 року і за цей час набув статусу «вбивці Nissan Leaf». У 2018 році було продано 37,8 тисяч електрокарів Renault ZOE – згаданий вище Nissan Leaf знайшов 38,7 тисяч покупців – відставання невелике. У 2019 вийшла нова модифікація автомобіля, яка на одному заряді може проїхати до 390 кілометрів. Максимальна швидкість руху підвищилася до 135 кілометрів за годину. В європейських країнах його вартість починається з 20 700 євро.

Найпопулярніші електромобілі-2020
Renault ZOE

Автомобіль Renault ZOE виявився популярним в 6 країнах, серед яких Франція, Італія і Туреччина. Цікавий факт: на основі Renault ZOE в Сінгапурі було запущено безпілотне таксі.

BMW i3. Четвертим популярним електромобілем став представлений в 2013 році BMW i3. Німецький автомобіль володіє компактним кузовом і всім своїм виглядом дає зрозуміти, що призначений для їзди по місту. З моменту випуску автомобіль покращився кілька разів і на даний момент найновішою модифікацією є модель 2018 року. Одного заряду акумулятора вистачає на подолання 300 кілометрів шляху; максимальна швидкість – 150 кілометрів за годину.

Найпопулярніші електромобілі-2020
BMW i3

Німецький електромобіль є популярним в 4 країнах, серед яких Малайзія і Південна Африка.

Jaguar I-Pace. Кросовер Jaguar I-Pace, створений у Великій Британії, виготовляється компанією Jaguar з 2018 року; забезпечений двома електродвигунами над кожною з осей сумарною потужністю майже 400 к.с., крутним моментом 700 Нм, що дозволяє автомобілю розганятися до 100 км за годину за 4,8 секунди, максимальна швидкість – 200 км за годину; має багажник об’ємом 505 л; батарея ємністю 90 кВт/год забезпечує запас ходу 470 км за циклом WLTP або 377 км за циклом EPA; 80 % заряду набирає за 40 хвилин від швидкісної зарядки постійного струму на 100 кВт (від побутової електромережі зарядка – близько 13 годин).

Найпопулярніші електромобілі-2020
Jaguar I-Pace

Станом на червень 2019 року електромобіль Jaguar I-Pace несподівано зайняв перше місце серед нових електромобілів в Україні. При цьому він відсунув лідера ринку Nissan Leaf на друге місце.

Залишити відповідь