Категорії
Різне

Найшвидший астероїд, найближчий до Сонця

Астрономи з Міжамериканської обсерваторії «Серро-Тололо» (північ Чилі) виявили найближчий до Сонця астероїд (тобто орбіта цього космічного тіла менша за орбіту Меркурія), про що повідомила Національна лабораторія оптично-інфрачервоних астрономічних досліджень (NOIRLab).

Астероїдом зацікавилися в Інституті науки Карнеґі, де дослідили отримані за 13 і 14 серпня дані апарату DECam. Дані збирали в сутінки — це найкращий час для спостережень за космічними тілами Сонячної системи, чия орбіта менша за земну.

Знайдене космічне тіло отримало назву 2021 PH27, діаметром майже 1 км, орбітою перетинається з орбітами Меркурія і Венери. Орбіта астероїда 2021 PH27 еліптична (найширший діаметр 70 млн км, нахил 32 градуси).

Як виникло космічне тіло 2021 PH27? Можливо, від’єдналося від поясу астероїдів між Марсом та Юпітером або раніше було кометою, яка залетіла в гравітаційне поле Сонячної системи.

Обертається астероїд навколо Сонця за 113 днів, в момент найбільшого зближення з нашою зіркою поверхня його розжарюється до температури понад 480 ° C. Вчені припускають, що протягом наступних кількох мільйонів років існує можливість зіткнення цього космічного тіла з Меркурієм, Венерою або Сонцем. Або 2021 PH27 під дією гравітаційного поля Сонця може відлетіти в Космос.

Скотт Шепард із Інституту науки Карнеґі пояснює, що вивчення подібних астероїдів дозволить науковцям краще зрозуміти, звідки виникають подібні космічні тіла і що допомогло сформувати нашу Сонячну систему у сучасному вигляді. Важливо також знати, які саме астероїди перебувають на наближених до земної орбітах, особливо якщо вони наближаються до планети в денний час, коли їх важко виявити, і потенційно можуть зіштовхнутися із Землею.