Білий ведмідь

Білий ведмідь

Найсильніші тварини на Землі. Хто вони?

Білий ведмідь – найбільший представник сімейства ведмежих. Довжина тварини – до 3 м, маса до 1 т. Зазвичай самці важать 450-500 кг, довжина тіла 200-250 см. Самиці помітно дрібніше (200-300 кг, 160-250 см). Висота в холці 130-150 см.
Білого ведмедя від інших ведмедів відрізняє довга шия і плоска голова. Шкіра у нього чорна. Колір шуби варіює від білого до жовтуватого; влітку хутро може жовтіти через постійний вплив сонячного світла. Шерсть білого ведмедя позбавлена ​​пігментного забарвлення, і шерстинки порожнисті. Напівпрозорі волоски пропускають тільки ультрафіолетові промені, надаючи шерсті теплоізоляційної властивості.
Підошви ніг білого ведмедя підбито шерстю, щоб не ковзати по льоду і не мерзнути. Між пальцями ссавця є плавальна перетинка, а передня частина лап облямована жорсткими щетинками. Великі кігті білого ведмедя можуть утримувати навіть сильну здобич.
Мешкають білі ведмеді на дрейфуючих та припайних морських льодах в приполярних областях північної півкулі, де й полює на кільчасту нерпу, морського зайця, моржа та інших морських тварин.
Незважаючи на присутню неповороткість, білі ведмеді навіть на суші швидкі й спритні, а в воді легко плавають і пірнають. Дуже густа і щільна шерсть захищає тіло ведмедя від холоду і намокання в крижаній воді. Важливу пристосувальну роль відіграє до 10 см завтовшки підшкірний шар жиру. Добре розвинені нюх, слух і зір – свою здобич ведмідь може побачити за кілька кілометрів, кільчасту нерпу відчуває за 800 м, а, перебуваючи прямо над її гніздом, чує найменші ворушіння.
У білих ведмедів низький потенціал розмноження: самиця вперше приносить потомство у віці 4-8 років, народжує один раз за 2-3 роки і має в посліді від 1 до 3 ведмежат. Новонароджені мають масу від 450 до 750 г. Через 3 місяці самиця разом з ними залишає барліг і переходить до бродячого способу життя. Ведмежата залишаються з мамою до 1,5 років, весь цей час ведмедиця годує їх молоком. Смертність серед ведмежат – 10-30%. Тривалість життя – 25-30 років. Білі ведмеді здатні схрещуватися з бурими і давати фертильні гібриди.

Advertisements

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *