Категорії
Різне

Нейростимуляція від епілепсії і депресії

Різні процеси, що протікають в нашому головному мозку, незважаючи на досить хороше розуміння фізіології та анатомії органу, все ще залишаються загадкою. Зокрема це стосується такого стану, як епілепсія і різні порушення психоемоційної сфери. В даному випадку існує маса фармакологічних препаратів, проте не завжди вони дають потрібний ефект. Нещодавно група дослідників з США провела вельми цікаву роботу, згідно з даними якої пряма електростимуляція певних областей мозку може допомогти при епілепсії і врятувати від депресії.

Про цю наукову роботу пише видання Current Biology. Згідно з інформацією, в експерименті брало участь 25 людей, що страждають від епілепсії. В ході спеціальної хірургічної операції в лобову частку головного мозку (тобто в область латеральної орбітофронтальної кори, що знаходиться трохи вище очей) цим людям були вживлені електроди, які повинні були виявити зони мозку, відповідальні за наявність нападів.

В результаті з’ясувалося, що майже всі випробовувані відразу після підключення електродів заявили про «приємні відчуття». У тих людей, у яких спостерігалися ознаки депресії, не залишилося від них і сліду. Тобто у цих пацієнтів зникли ознаки депресії і не спостерігалося жодної ознаки епілепсії, але після припинення впливу відразу всі негативні симптоми поверталися. Для того, щоб упевнитися у правильності своїх припущень, експерти провели повторне підключення електродів в ту ж область і отримали ідентичні попереднім результати.

На даний момент про впровадження процедури в широку медичну практику мови не йде, проте отримані дані можуть допомогти розробити нові методи лікування, засновані на «глибокій стимуляції мозкових структур». Крім того, існують і способи транскраніальної стимуляції головного мозку (тобто неінвазивний вплив). Тому інформація все-таки буде вкрай корисною для терапії ряду захворювань центральної нервової системи.

Залишити відповідь