Нейроцентри від спогадів

Нейроцентри від спогадів

Велика кількість досліджень націлена на вивчення процесів запам’ятовування і збереження пам’яті. Але як відбувається процес фізіологічного забування, тобто забування, не пов’язаного з нейродегенеративними процесами в мозку. Група нейробіологів з Німеччини, Швейцарії, Голландії і Великобританії, про їхню роботу пише видання Current Biology, виявила в головному мозку відділ, що відповідає за позбавлення від спогадів.

В ході досліджень вчені з’ясовували, що відбувається в мозку, коли людина навмисне намагається щось забути. Виявилося, що відповідає за цю дію префронтальна кора і гіпокамп.

Нейроцентри від спогадів

Гіпокамп

Для експерименту було залучено 22 пацієнти, яким вживили особливі електроди, що реєструють мозкову активність. Потім вчені називали слова, які необхідно було запам’ятати, а також ті, які потрібно забути. Звичайно, забути слова не просто, тим більше спеціально. Однак за підсумками експерименту з’ясувалося, що учасники гірше пам’ятали саме ті слова, які «треба було забути».

Після фінального опитування сигнали з імплантованих електродів були зібрані і проаналізовані. Виявилося, що в гіпокампі (скроневі частки) і префронтальній корі (лобова частка головного мозку) в момент команди «забути» виникала ритмічна активність. Причому, спершу виникала вона в префрональній корі, після чого переміщалася в гіпокамп. Остання структура давно відома як один з центрів пам’яті, але те, що він відповідає за забування інформації, вдалося підтвердити вперше. Автори роботи стверджують, що відкриття допоможе в розробці нових методів лікування посттравматичних розладів.