Категорії
Різне

Незбагненний Космос

Три супер-землі виявлені у близькій до нашої планети зірки,
Марсохід Curiosity виявив статую кішки,
В Австралії вчені спіймали загадковий радіосигнал з космосу,
Повне затемнення Сонця.

Планета X і планета Y цілком можуть існувати. Вчені впевнені, що раніше невідомі планети X і Y можуть існувати, і тільки «чекають» слушного моменту для свого відкриття. На думку вчених, як мінімум дві раніше невідомі планети, які трохи крупніші за Землю, можуть ховатися в нашій Сонячній системі трохи далі від Плутона.

Незбагненний Космос
Планета X і планета Y цілком можуть існувати

Учені вивчили 13 екстремальних транснептунових об’єктів (ETNOs) в околицях Плутона. Це небесні тіла схожі з карликовими планетами. У таких об’єктів середня відстань до Сонця більша, ніж у планети Нептун (30 а.о.).

Проте теорія припускає, що деякі транснептунові об’єкти можуть перебувати на відстані 150 а.о. від Сонця і мати непередбачувані орбітальні параметри.

Незбагненний Космос
Сонячна система

«Наші обчислення показують, що далі Плутона можуть ховатися як мінімум дві планети» – сказав Carlos de la Fuente Marcos з Університету Мадрида. Планети X і Y можуть бути розташовані в поясі Койпера над Плутоном.

Три супер-землі виявлені у близькій до нашої планети зірки. Нова місія телескопа «Кеплер» К2 полягає в пошуку в населеній зоні зірок супер-земель, тобто в пошуку планет поза Сонячною системою, повністю придатних для проживання.

Незбагненний Космос
Три суперземлі виявлені у близькій до нашої планети зірки

У близької до Сонячної системи зірки виявлено три суперземлі – планети, чиї розміри лише трохи перевершують земні. Ці результати були отримані в ході аналізу бази даних «Кеплера», зібраної за перші 80 днів роботи в рамках нової місії. Одна з відкритих екзопланет розташована в населеній зоні своєї зірки, тобто температура на ній така, що вода на поверхні планети знаходиться в рідкому стані.

«Напевно, ми маємо справу з самою дивовижною планетною системою з усіх відкритих телескопом«Кеплером»за часи його роботи. За допомогою телескопа було виявлено більше тисячі небесних тіл, але місія ще дуже далека до завершення. Необхідно отримати максимум даних», – говорить провідний автор нового дослідження Ян Кроссфілд (Ian Crossfield) з університету Аризони в Тусоні.

Незбагненний Космос
Телескоп Кеплер (Kepler, Merdeka)

Як повідомляється в статті, з якою можна ознайомитися на сайті препринтів arXiv.org, всі три планети обертаються навколо карликової зірки типу М. Це світило набагато менше і «холодніше» за Сонце, і тому його населена зона значно ближча до поверхні зірки, ніж в Сонячній системі.

«Найдальша від зірки планета по температурі являє собою щось середнє між Землею і Венерою. Друга планета більше схожа на Меркурій, а та, що найближча до світила, є найгарячішою з усієї трійки», – розповідає Кроссфілд.

Орбітальні періоди планет становлять від 10 до 45 днів, залежно від відстані до батьківської зірки. Розмірами своїми суперземлі перевершують нашу планету в 1,5-2,1 рази, при цьому, так само як і колиска людства, є скелястими небесними тілами.

Вся ця система, де були виявлені суперземлі, знаходиться приблизно в 46 парсеках (150 світлових роках) від Землі в сузір’ї Лева. Вона носить кодову назву EPIC 201 367 075.

Кроссфілд відзначає в прес-релізі, що підтвердити існування екзопланет вже вдалося за допомогою наземних телескопів, розташованих на Гавайських островах, в Каліфорнії і Чилі. У найближчі роки місію Kepler фахівці NASA згортати не планують, і тому астрономи сподіваються отримати ще більше даних про дивовижні світи за межами Сонячної системи.

Марсохід Curiosity виявив статую кішки. Марсохід Curiosity зробив цікавий знімок каменю з кратера Гейла, що нагадує стародавню статую кішки. Дане «відкриття» здійснили астрономи-аматори, які переглядали фотографії, отримані з Curiosity, що знаходяться у відкритому доступі.

Слід зазначити, що на отриманій фотографії з кратера Гейла дивним виглядає не тільки камінь, розташований в центрі знімка. Позаду нього знаходиться невеликий кругляк, який декому може здатися схожим на іншу істоту меншого розміру.

Незбагненний Космос
Марсохід Curiosity виявив статую кішки

Проте вчені скептично ставляться до цієї знахідки. Вони пояснюють це тим, що людський мозок постійно намагається визначити схожі і знайомі об’єкти навколо нас.

«Робота людського мозку має особливе значення при розпізнаванні осіб. Коли ми бачимо лише частину ознак, які могли б натякати нам на лицьову будову, наш мозок автоматично добудовує повну картинку, і в кінцевому підсумку нам здається, що ми бачимо справжнє обличчя», – каже Кан Лі, науковий співробітник Університету Торонто.

В Австралії вчені спіймали загадковий радіосигнал з космосу. Австралійські астрономи зафіксували загадковий радіосигнал, направлений з далеких планет на Землю, повідомляє RT з посиланням на наукову доповідь, опублікований в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. За словами вчених, спалах тривав кілька мілісекунд. Незважаючи на короткий радіосигнал, енергія отриманого спалаху була порівнянна з енергією Сонця.

Незбагненний Космос
В Австралії вчені спіймали загадковий радіосигнал з космосу

«Ми з’ясували, що світло не має нічого спільного з цим радіосигналом. Однак цей викид, що тривав всього кілька мілісекунд, володів колосальною енергією, еквівалентній тій, що Сонце виробляє за цілу добу», – розповів астрофізик з данського університету Даніеле Малезані.

Викид радіосигналу стався в регіоні космосу, що є «домом» для двох чорних дір, але дослідники не впевнені, що саме чорні діри є його джерелом.

Факт відсутності в сигналі слідів світлових та інших видів хвиль дозволяє відкинути ряд астрономічних феноменів, які пов’язані з такими явищами, як викиди гамма-променів в результаті загибелі зірок і утворень наднових, що могло б бути його джерелом.

На думку дослідників, джерело раптового спалаху знаходиться на відстані в 5,5 мільярдів світлових років від Землі, за межами галактики Чумацького шляху.

Повне затемнення Сонця. 20 березня 2015 року відбудеться повне сонячне затемнення. Повну фазу затемнення можна буде спостерігати на півночі Атлантичного океану і в Арктиці.

Незбагненний Космос
Повне сонячне затемнення 20 березня 2015. Схема з сайту eclipse.gsfc.nasa

Схема повного сонячного затемнення 20 березня 2015 року. Синім кольором виділена смуга повної фази затемнення. Блакитні лінії – ізофази з кроком 0,2 (на ізофазі видно одну і ту ж саму фазу затемнення).

Ділянки суші, на яких Сонце зовсім пропаде з поля зору, зовсім небагато: це Фарерські острови і архіпелаг Шпіцберген.

Максимальна тривалість повної фази складе 2 хвилини 47 секунд. Наступне повне сонячне затемнення відбудеться майже через рік – 9 березня 2016 року.

20 березня поточного року, в день весняного сонцестояння, можна спостерігати унікальне астрономічне явище – під час затемнення планети будуть розташовані таким чином, що жителі північних широт без спеціальних пристосувань зможуть побачити Венеру.

Також вчені повідомили, що наступне таке унікальне явище можна буде спостерігати тільки в 2033 році.

Залишити відповідь