Категорії
Різне

Новинки космосу

Вперше китайським вченим вдалося телепортувати фотон із землі на орбіту на відстань близько 500 км, про це повідомляє видання «Футуризм». Науковці створили на землі заплутану пару фотонів. Це означає, що здійснюючи вимірювання однієї частинки, змінюватимуться параметри іншої незалежно від відстані на якій вони знаходяться одна від одної.

Від так одним фотоном дослідники вистрілили до супутника, який являється надчутливим фотоприймачем, інший залишився на планеті. Вчені здійснили вимір параметрів частинки на землі і зафіксували зміни у властивостях фотона в космосі. До цього відстань квантової телепортації була обмежена відстанню біля 100 км, адже фотони губилися в оптоволокні. Надалі така технологія зможе використовуватися в квантових комп’ютерах для збільшення їх операційної швидкості.

Advertisements
Новинки космосу
Фотон телепортували на орбіту

Вчені виявили найкрихітнішу зірку серед уже відомих, про це пишуть в прес-релізі Кембриджського університету. Це небесне тіло знаходиться за 600 світлових років від нас і обертається навколо більшої батьківської зірки.

Завбільшки з Сатурн найкрихітніша зірка має достатню масу, аби спричинити термоядерну реакцію гідрогену в ядрі, формуючи таким чином гелій. Якби вона була трохи легша, перетворилася б на так званого коричневого карлика. Ця знахідка десь в 2-3 тисячі разів тускліша за наше Сонце. Дослідження системи з такими неяскравими зірками дуже важливе, адже існує висока ймовірність наявності екзопланет, тобто планет на яких можливе життя.

Новинки космосу
Виявили найкрихітнішу зірку, що рухається навколо батьківскої зірки

З’явилися нові докази існування в Сонячній системі дев’ятої планети. Про це свідчить дослідження опубліковане в Місячнику королівської астрономічної спілки. Кожне космічне тіло має два так звані вузли – точки, де орбіта пересікає площину Сонячної системи. Це ті точки, де, можливо, відбувається взаємодія із іншим космічним тілом, наприклад, дев’ятою планетою.

Для свого дослідження науковці відміряли відстань між Сонцем та вузлами 28 транснептунових об’єктів, тобто небесних тіл, що здебільшого перебувають поза орбітою Нептуна. Вчені помітили, що ці вузли скупчені в певному діапазоні відстаней від Сонця. Також подекуди позиції цих вузлів залежать від їх нахилу, чого в принципі не мало б бути. Науковці припускають, що для такої поведінки цих транснептунових об’єктів має існувати і дев’ята планета. Проте точно сказати, чи є вона, дозволить телескоп лише Джеймса Вебба, який запрацює в жовтні наступного року.

Новинки космосу
З’явилися докази існування 9-ї планети

NASA зізналася, що при наявному фінансуванні не зможе доправляти людей на Марс у заплановані терміни (в 2030-х роках), про це заявив Білл Герштенмайєр – один із представників космічного агентства. В NASA зазначили, що їм варто дослідити спочатку Місяць та виконати всі програми, які планувались на супутнику Землі, досліджувати ті регіони, де теоретично можливо добувати воду.

Білл Герштенмайєр (голова відділу польотів NASA): «Я не можу назвати дату, коли люди будуть на Марсі. І причина насправді не тільки в тому, що бюджет зріс на 2 відсотки. Ми не маємо наземних систем, які доступні для Марса. Можливо ми знайдемо воду на Місяці і досліджуватиме його детальніше. Ми також хочемо побудувати космічну станцію на орбіті Місяця, щоб підтримати подальші дослідження його поверхні. Все ж якщо ми хочемо досягти Марса, ми маємо зосередитися спершу на цій місії».

Новинки космосу
NASA не зможе доправляти людей на Марс до 2030-х
Advertisements

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *