Категорії
Різне

Новини високих технологій

SpaceX Ілона Маска загубила основну ступінь ракети Falcon Heavy,
Представлено перше в світі серце, надруковане на 3D-принтері з людських тканин,
Вчені відновили клітинну активність мозку свиней через кілька годин після смерті тварин,
Марсіанська база для дітей (Китай).

Новини високих технологій
Основна ступінь ракети Falcon Heavy

1. SpaceX Ілона Маска загубила основну ступінь ракети Falcon Heavy. Ступінь успішно приземлилася на роботизовану баржу в Атлантичному океані, але врятувати її не вдалося. При висоті хвиль від 2,5-3 метрів прискорювач почав зміщуватися з плавучої платформи і звалився в океан.

На такий випадок на баржі є спеціальний робот Octagrabber, який повинен стійко фіксувати прискорювач після посадки. Але оскільки основна ступінь Falcon Heavy є модифікацій Falcon 9 і з’єднується з двома бічними прискорювачами, його конфігурація дещо відрізняється від ступені звичайної Falcon 9, тому робот не зміг би зафіксувати його на баржі.

Влітку цього року у SpaceX запланований ще один запуск Falcon Heavy. У ньому буде використовуватися повністю нова основна ступінь.

Новини високих технологій
Перше в світі надруковане серце

2. Представлено перше в світі серце, надруковане на 3D-принтері з людських тканин. Принаймні так запевняють вчені з Тель-Авівського університету. Для друку невеликого серця вони використовували тільки людські тканини, які можливо не будуть відторгатися організмом. До складу штучного органу входять необхідні для його роботи судини, білок колаген для створення сполучної тканини і різноманітні біологічні молекули.

Дослідники запевняють, що штучне серце здатне скорочуватися, але їм важливо досягти того, щоб його клітини почали працювати злагоджено. Говорити про те, що таке серце здатне повністю замінити донорський орган, ще рано – дослідникам належить попрацювати над усіма знайденими мінусами.

До речі, це перший випадок, коли хтось успішно спроектував і надрукував ціле серце з клітинами, кровоносними судинами, шлуночками і камерами.

Новини високих технологій
Свині домашні

3. Вчені відновили клітинну активність мозку свиней через кілька годин після смерті тварин. Це воскресіння, яке вдалося зробити за допомогою складної штучної рідини, відбулося через чотири години після загибелі свиней на бойні.

32 мозки свиней вчені помістили в штучну систему, відому як BrainEX. Камера BrainEX зі спеціально розробленою температури тіла рідиною (замінником крові), яку качають через кровоносні судини, доставляє кисень, цукор та інші необхідні інгредієнти для підтримки роботи мозку. Через шість годин роботи системи мертві мізки показали ознаки активності.

Звичайно, на мозку людини таке дослідження ніхто проводити не готовий. Однак цей метод в будь-якому випадку підвищує ймовірність того, що подібні підходи одного разу зможуть відновити якусь функцію і в тканині людського мозку.

Новини високих технологій
Марсіанська база для дітей в Китаї

4. Марсіанська база для дітей (Китай). Посеред китайської пустелі Гобі з’явився симулятор марсіанської бази. Однак замість того, щоб розміщувати астронавтів, які бажають жити на Червоній планеті, на цей об’єкт заселили підлітків.

На білій базі зі срібними куполами знаходиться дев’ять модулів, включаючи житлові приміщення, диспетчерську, теплицю і повітряний шлюз. Підлітки надягають скафандри і відправляються в похід по пустелі, досліджуючи печери в схожому на марсіанський ландшафті. Найближче місто знаходиться приблизно в 40 кілометрах.

Компанія, яка займається цим проектом, планує відкрити базу для туристів в наступному році. В даний час це освітня установа. А поки підлітки досліджують іграшковий Марс, Китай планує відправити зонд на справжню Червону планету в наступному році.

Залишити відповідь