ОАЕ вивели на орбіту Марсу зонд Al Amal

ОАЕ вивели на орбіту Марсу зонд Al Amal
Al Amal протягом двох років вивчатиме геологію Марсу та його клімат.

ОАЕ стали п’ятою країною, що досягла навколо марсіанської орбіти і розмістила там космічний апарат.

Після 7 місяців шляху довжиною 494 млн км, космічний апарат Al-Amal («Надія») успішно вийшов на орбіту навколо Марса. Маневр гальмування закінчився 9 лютого близько 19 години за київським часом. Щоб знизити свою крейсерську швидкість з 121 тис км за годину до орбітальної, рівній в випадках Марса 18 тис км за годину, зонд ввімкнув 6 своїх ракетних двигунів на 27 хвилин і витратив близько половини наявного палива.

Космічний апарат Al-Amal був створений зусиллям інженерів з ОАЕ і США в Університеті Колорадо в Космічному центрі Мохаммеда бін Рашида в Дубаї (MBRSC).

Запуск Al-Amal в Космос був здійснений з Японського космічного центру Танеґасіма. Зонд спроектований таким чином, щоб працювати максимально в автономному режимі і не потребувати постійної участі операторів, що залишилися на Землі. Причини цього в тому, що радіосигнали, що летять зі швидкістю світла, вимагають близько 11 хвилин для подолання відстані між Землею і Марсом. Зрозуміло, що управляти апаратом в реальному часі ніякої можливості немає.

Тепер корабель знаходиться на еліптичній орбіті з періодом обертання навколо Марса за 55 годин і з відстанями від 20 до 43 тисяч км від планети в найменш і найбільш віддалених точках орбіти.

Основним завданням космічного апарату є вивчення параметрів і складу марсіанської атмосфери.