Категорії
Екстрим і спорт

«Око Відродження»

«Око Відродження» – унікальна тибетська гімнастика, яка складається з п’яти тибетських «перлин» (вправ), древнє джерело молодості і довголіття.
Комплекс являє собою п’ять нескладних фізичних і дихальних вправ, які дивним чином впливають на фізичний і енергетичний стан.

«Око Відродження» або п’ять «тибетських перлин»  – найдавніша тибетська методика оздоровлення, яку тибетські монахи тисячоліттями тримали в таємниці, але потім відкрили Пітеру Келдеру, який написав книгу «Око Відродження. Стародавній секрет джерела молодості».

Гімнастика «Око Відродження» складається з п’яти простих, але вкрай ефективних фізичних і дихальних вправ. Для виконання даного комплексу потрібно не більше 20 хвилин. Щоденна практика п’яти вправ швидко покращить фізичний і психічний стан, наповнить вас енергією, зцілить душу і тіло.

Важливою умовою даного комплексу є регулярність виконання. Якщо ви пропустите один день, на наступний день не можна буде робити гімнастику 2 рази замість пропущеного виконання. Більш того, кількість вправ повинна збільшуватися згідно описаного плану.

«Око Відродження» – дуже потужна система, здатна в корені покращити ваше здоров’я. Але, як і будь-яка по-справжньому сильна діюча методика за умови неправильного застосування може і нашкодити.

Рекомендації по виконанню:

У перший тиждень виконуйте кожну з п’яти вправ по три рази один раз на день. Далі щотижня додавайте по два повторення до кожної вправи, тобто на другому тижні – слід робити по п’ять повторень кожної вправи, на третьому – по сім, на четвертому – по дев’ять і т.д. До кінця дев’ятого тижня при регулярному виконанні ви зможете виконувати кожну вправу 21 раз.

«Око Відродження» найкраще виконувати вранці на порожній шлунок, відразу після пробудження.

Під час виконання вправ стежте за своїм диханням.

Після вправ краще полежати і розслабитися.

Виконуйте вправи регулярно.

Вправа 1. Активізація енергетичних каналів в тілі.

Виконання. Початкове положення – стоячи прямо з горизонтально витягнутими в сторони на рівні плечей руками. Прийнявши початкове положення, потрібно почати обертатися навколо своєї осі до тих пір, поки не виникне відчуття легкого запаморочення. При цьому дуже велике значення має напрямок обертання – зліва направо (за годинниковою стрілкою).

Переважній більшості дорослих людей, щоб відчути запаморочення, достатньо півдюжини обертань навколо своєї осі, тому початківцям рекомендують обмежуватися трьома оборотами.

«Око Відродження»
Друга вправа, вихідне положення
«Око Відродження»
Друга вправа

Вправа 2. Надає тонізуючу дію на нирки, щитовидну залозу, органи травлення, статеві органи. Благотворно впливає при артриті, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нерегулярних менструаціях і симптомах менопаузи, при болях в спині, здерев’янінні шиї і ніг. Позитивно впливає на кровообіг, струм лімфи, дихання, зміцнює діафрагму і серцевий м’яз. Позбавляє від хронічної втоми, підтягує черевні м’язи. Прискорює обертання енергії в чакрах, розташованих в горлі, верхній і нижній ділянці живота і в районі куприка.

Виконання. Під час виконання другої вправи велике значення має координація рухів з диханням. На самому початку необхідно видихнути, повністю позбавивши легені від повітря. Під час піднімання голови і ніг слід робити плавний, але дуже глибокий і повний вдих, під час опускання – такий же видих. Якщо ви втомилися і вирішили трохи відпочити між повтореннями, намагайтеся дихати в тому ж ритмі, що й під час виконання вправи. Чим глибше дихання, тим вище ефективність практик.

«Око Відродження»
Третя вправа

Вправа 3. Третя вправа підсилює дію другої. Благотворно впливає при артриті, нерегулярних менструаціях, при менопаузі, болях в спині, шиї, при застої в носових пазухах.

Вихідне положення – стоячи на колінах. Коліна одне від іншого слід поставити на відстані ширини таза, щоб стегна були розташовані строго вертикально. Кисті рук долонями лежать на задній поверхні м’язів стегон, якраз під сідницями.

Виконання. Голову нахилити вперед, притиснувши підборіддя до грудини. Закидаючи голову назад-вгору, вип’ячуємо грудну клітку і прогинаємо хребет назад, трохи спираючись руками об стегна, після чого повертаємося в початкове положення з притиснутим до грудини підборіддям.

Трохи відпочивши, якщо необхідно, вправу повторити спочатку.

Подібно до другої вправи, третя вимагає суворого узгодження рухів з ритмом дихання. На самому початку слід зробити такий же глибокий і повний видих. Прогинаючись назад, потрібно вдихати, повертаючись у вихідне положення – видихати. Глибина дихання має величезне значення, оскільки саме дихання служить сполучною ланкою між рухами фізичного тіла і управлінням ефірною силою. Тому дихати при виконанні 3-ї вправи «Ока відродження» необхідно якомога повніше і глибоко. Ключем же до повного і глибокого дихання завжди служить повнота видиху, якщо видих виконаний повноцінно, настільки ж повноцінним буде і вдих.

«Око Відродження»
Четверта вправа

Вправа 4. Для виконання четвертої вправи потрібно сісти на підлогу, витягнувши перед собою прямі ноги зі ступнями, розташованими приблизно на ширині плечей. Випрямивши хребет, покладіть долоні із зімкнутими пальцями на підлогу з боків від сідниць. Пальці рук при цьому повинні бути спрямовані вперед. Опустіть голову вперед, притиснувши підборіддя до грудини.

Потім закиньте голову якнайдалі назад-вгору, а потім – підійміть тулуб вперед до горизонтального положення. У кінцевій фазі стегна і тулуб повинні знаходитися в одній горизонтальній площині, а гомілки і руки – вертикально, як ніжки столу.

Досягнувши цього положення, потрібно на кілька секунд сильно напружити всі м’язи тіла, а потім – розслабитися і повернутися в початкове положення з притиснутим до грудей підборіддям. Вправу повторити спочатку.

І в 4-й вправі ключовим аспектом є дихання. Спочатку потрібно зробити повний видих. Піднімаючись і закидаючи голову – виконати глибокий плавний вдих. Під час напруги затримати подих, і опускаючись – повністю видихнути. Під час відпочинку між повтореннями зберігати незмінний ритм дихання.

«Око Відродження»
П’ята вправа

Вправа 5. Вихідним положенням для 5 вправи є упор лежачи прогнувшись. При цьому тіло спирається на долоні і подушечки пальців ніг. Коліна і таз підлоги не торкаються. Кисті рук орієнтовані строго вперед зімкнутими разом пальцями. Відстань між долонями – трохи ширше плечей. Відстань між ступнями ніг – таке ж.

Виконання. Починаємо з того, що закидаємо голову якнайдалі назад-вгору. Потім переходимо в стан, в якому тіло нагадує гострий кут, вершиною спрямований вгору. Одночасно рухом шиї притискаємо підборіддя до грудини і при цьому намагаємося, щоб ноги залишалися прямими, а прямі руки і тулуб знаходилися в одній площині. Тоді тіло виявиться як би складеним навпіл в тазостегнових суглобах.

Після цього повертаємося в початкове положення – упор лежачи прогнувшись – і починаємо все спочатку.

Через тиждень практики, коли вправа буде цілком освоєна, намагайтеся при поверненні в початкове положення прогинати спину назад якомога більше, але не за рахунок граничного зламу в попереку, а за рахунок розправлення плечей і максимального прогину в грудному відділі.

Не забувайте, що ні таз, ні коліна при цьому торкатися підлоги не повинні. Крім того, введіть у вправу паузу з максимальним напруженням усіх м’язів тіла в обох крайніх положеннях – при прогині і при підйомі в «кут».

Механізм дихання в п’ятій вправі дещо особливий. Почавши з повного видиху в упорі лежачи прогнувшись, при «складанні» тіла навпіл ви робите, наскільки це можливо, глибокий вдих. Повертаючись в упор лежачи прогнувшись – повний видих. Зупиняючись в крайніх точках для виконання напруженої паузи, дихання відповідно після вдиху і після видиху потрібно затримати на кілька секунд.

Час виконання вправ. Комплекс «Око Відродження» найкраще робити зранку або ввечері, на сході і на заході. Головне, щоб це відбулося до полудня, оскільки після полудня починається час вечірньої серії. До такого режиму слід приходити поступово. Звичайно, ви можете не зупинятися на 21 повторенні, довівши їх кількість до 36, 72 або навіть до 108, однак на те повинна бути вагома причина, оскільки це буде вже не турбота про здоров’я, а практика духовного розвитку.

Ні в якому разі не можна допускати перенапруження і перевтоми. Це може привести тільки до негативного результату. Потрібно просто робити те, що виходить, поступово збільшуючи кількість повторень, наближаючись до ідеального виконання вправ.

Між кожними двома вправами необхідна пауза. Треба встати прямо, покласти руки на талію і виконати кілька плавних повних подихів, уважно стежачи за відчуттями, що виникають в тілі, і зосередивши свою увагу на області тіла, що знаходиться всередині живота на рівні пупка. Дихаючи в паузах між вправами, намагайтеся під час видиху максимально розслабитися і слідкувати, як виходить із вас забруднене повітря.

Рекомендації по виконанню:

У перший тиждень виконуйте кожну з п’яти вправ по три рази один раз на день. Далі щотижня додаєте по два повторення до кожної вправи, тобто на другому тижні – слід робити по п’ять повторень кожної вправи, на третій – по сім, на четвертій – по дев’ять і т.д. До кінця дев’ятого тижня ви будете виконувати кожен ритуал по 21 разу.

Під час виконання вправ стежте за своїм диханням.

Після вправ краще полежати і розслабитися.

Виконуйте вправи регулярно.

Найкраще виконувати вправи вранці на порожній шлунок, відразу ж як прокинулися.

Також для вдосконалення свого тіла можна виконувати 6 вправу – практика звернення сексуальної енергії в життєву силу. Так само, як і в разі перших п’яти вправ, перерви в заняттях не повинні перевищувати одного дня. Практика цієї вправи можлива в будь-який час і в будь-якому місці за умови не дуже повного шлунка і кишечника, а також при наявності тілесного сигналу в формі сексуального бажання.

Стоячи прямо, зробіть глибокий вдих і стисніть анальний сфінктер, сфінктер сечового міхура, напружте м’язи тазового дна і низу передньої стінки живота. Швидко нахилившись, обіпріться руками об стегна і інтенсивно видихніть через рот зі звуком «ха-а-а-х-х-х ..», намагаючись видалити з легень все повітря повністю, включаючи залишкове.

Після цього якомога сильніше втягніть живіт за рахунок напруженого підняття діафрагми вгору і розслаблення передньої стінки живота.

Випряміться. Підборіддя при цьому повинно бути притиснуте до яремної виїмки, кисті рук лежать на талії.

Витримавши положення з втягнутим животом якомога довше, на скільки у вас вистачить затримки дихання, розслабте діафрагму, підніміть голову і як можна спокійніше зробіть глибокий вдих. Віддихавшись, вправу можна повторити.

Зазвичай для того, щоб перенаправити вільну енергію і «розчинити» сексуальне бажання, досить трьох повторень. В якості тренування 6 вправу виконують один раз на день. Не бажано виконувати більше дев’яти повторень за один раз. Освоювати вправу слід поступово, почавши з трьох раз, і щотижня додаючи по два повторення.

Залишити відповідь