Категорії
Різне

OSIRIS-REx взяв проби ґрунту астероїда Бенну

Попередні дані вказують, що забір ґрунту і пилу з поверхні астероїда Бенну пройшов «як і планувалося», повідомляє NASA. Повернення OSIRIS-REx зі зразками на Землю заплановано в 2023 році.

Безпілотний космічний апарат OSIRIS-REx взяв зразки пилу і ґрунту з поверхні астероїда Бенну. Попередні дані показують, що операція «пройшла як і планувалася», повідомляє Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) в середу, 21 жовтня. Подробиці стануть відомі після передачі даних на Землю, запевнили в NASA.

Апарат був запущений з мису Канаверал у вересні 2016 року і досяг астероїда в грудні 2018-го. Потім почалося картографування поверхні, щоб вибрати місце для забору проб. Бенну був обраний через близькість його орбіти до земної, розміри астероїда і через склад речовин, що імовірно містяться в ньому.

Очікується, що OSIRIS-REx з отриманими зразками повернеться на Землю в 2023 році. Вважають, що доставлені зразки будуть найбільшими з часів дії американської програми «Аполлон», заявив директор NASA Джим Брайденстайн.