Категорії
Міста, країни, люди Різне

Озеро Пауелл потребує негайних заходів

Озеро Пауелл – другий за величиною штучний резервуар за максимальною ємністю води в Сполучених Штатах після озера Мід. Водойма названа на честь Джона Веслі Пауелла, ветерана громадянської війни, який досліджував річку Колорадо у 1869 році.

Міністерство внутрішніх справ США в листі від 8 квітня зазначає, що водойма небезпечно близька до досягнення 3490 футів висоти, рівня настільки низького, що електроенергія більше не буде вироблятися на греблі Глен-Каньйон, і вода більше не може текти до сусіднього міста Пейдж і сусідньої громади Навахо. Запропоновано вжити безпрецедентних заходів щодо утримання 480 000 акрів-футів (це більше 156 мільярдів галонів) в озері Пауелл, які в іншому випадку мали б текти до озера Мід.

Якщо вода більше не в змозі буде протікати через енергетичні турбіни, мільйони акро-футів води потечуть через менші резервні труби біля підніжжя греблі Глен-Каньйон. Це дуже ризикована перспектива – будь-яка з цих чотирьох труб може бути пошкоджена сильними потоками, що призведе до лиха на озері Мід, яке залежить від релізів Пауелла.

Озеро Пауелл – це штучна водойма на річці Колорадо. Довгострокове зниження рівня води призвело до аварійного скидання води з водосховища Flaming Gorge у липні 2021-го, а до 22 квітня 2022 року води в озері Пауелл залишилося лише 22,88% місткості – це є найнижчим рівнем з моменту його заповнення в 1963 році. Тепер сім штатів басейну річки Колорадо мають план стабілізувати озеро Пауелл. Це означає, що штати верхнього басейну погодяться звільнити 500 000 акрів-футів з верхнього водосховища Flaming Gorge згідно із затвердженим планом реагування на посуху у 2022 році (це набагато більше, ніж 161 000 акрів-футів, які минулого року були випущені з водосховищ вище за течією, щоб підтримати озеро Пауелл). Штати також погодилися з тим, що випуск води до 2023 року повинен ретельно відстежуватися.

Джерело

Залишити відповідь