Категорії
Екстрим і спорт Міста, країни, люди

П’ять найнебезпечніших доріг світу

Вітчизняні дороги традиційно вважаються у нас чимось дивним і навіть небезпечним, дуже часто навіть не сумісним з нормальним автомобілем. Насправді стан доріг в багатьох країнах така ж нагальна проблема.

Дорога Смерті (Болівія). На ділянці протяжністю близько 70 км, що з’єднує Ла-Пас і Коройко, щорічно розбивається більше 25 машин і гине до 300 осіб.

Дорога спускається з висоти 3,5 тисячі метрів над рівнем моря. Тут дуже круті схили і слизькі і брудні покриття. Місцями на цій звивистій і надзвичайно вузькій трасі неможливо роз’їхатися двом машинам, а подекуди і одна вантажівка уміщається дивом, притому, що вантажівки і автобуси є основним транспортом на Дорозі Смерті.

Часто через густі тумани дорогу буває видно лише на кілька метрів вперед і тоді треба рухатися дуже повільно і акуратно, не тільки, щоб не зіткнутися із зустрічним транспортом, а й через тропічні зливи, через які часто бувають зсуви і тоді шматок дороги може бути просто змитий.

Свою назву дорога отримала в грудні 1999 року, коли автомобіль з вісьмома ізраїльськими туристами впав у прірву. Але це не найгучніша аварія на цій трасі. 24 липня 1983 року тут в каньйон впав автобус, в якому знаходилося більше 100 пасажирів.

Каміно-де-лас-Юнгас або Дорога смерті
Каміно-де-лас-Юнгас або Дорога смерті

Тунель Голіань (Китай). Ця дорога привертає в гори китайської провінції Хенань безліч туристів.

Ще сорок років тому цього маршруту не було. Мешканці села Голіань могли добратися на велику землю лише небезпечними кам’яними сходами. Змінити ситуацію місцеві жителі вирішили лише в 1972 році. Власними силами вони почали прокладати дорогу прямо в гірській породі. Роботи йшли п’ять років, і 1 травня 1977 року 1200 метрову трасу було відкрито.

Дорога Голіань являє собою вузький тунель, в якому не роз’їхатися навіть двом легковикам, тому краще подорожувати по ній на двоколісному транспорті.

Протягом усього маршруту в тунелі Голіань прорубані так звані «вікна», в них проникає не тільки світло, але були випадки, коли через них машини зривалися в урвище. Якщо у водія клаустрофобія, то ліпше уникати цього маршруту.

П'ять найнебезпечніших доріг світу
Тунель Голіань (Китай) 1200 м

Стельвіо Пас (Stelvio Pass) – одна з найбільш звивистих доріг в світі знаходиться в Італії. Ця королева зиґзаґів розташована в горах на висоті 2,5 тисячі метрів.

Вона була прокладена в 1820-1825 роках. Її головним завданням було поєднати Ламбарді з Італією. Гірське шосе веде до перевалу Прата, розташованому на висоті 2757 метрів над рівнем моря. По дорозі до нього потрібно подолати 48 шпильок і 60 крутих поворотів на трасі, яка простяглася між стрімкими скелями і прірвою.

Шосе відкрито для проїзду лише з червня по вересень. У зимові місяці дорога використовується як траса для санного спорту. Але навіть у відносно безпечний літній період поїздка може полоскотати нерви варто тільки в’їхати в хмару або потрапити під крижаний дощ, який перетворює асфальт в каток.

П'ять найнебезпечніших доріг світу
Стельвіо Пас (Stelvio Pass)

Далтон Хайвей (Dalton Highway) в США. Далтон Хайвей вважають однією з найізольованіших і найбільш засніжених трас. Протягом всієї 667 кілометрової дороги розташовано всього три селища, в яких живуть 60 осіб.

Дорога Далтон Хайвей розташована на Алясці, де снігопади трапляються навіть в літні місяці. Взимку сніговий покрив повністю замінює дорожнє покриття. Dalton Highway тягнеться уздовж Трансаляскінського нафтопроводу, перетинає полярне коло і входить в зону вічної мерзлоти.

Путівники та туристичні сайти описують дорогу Далтон Хайвей як важку і небезпечну трасу. А ряд компаній з прокату автомобілів спеціально вносить в договір умову, що забороняє на орендованій машині подорожувати по цій трасі.

П'ять найнебезпечніших доріг світу
Далтон Хайвей (Dalton Highway) 667км

Атлантична дорога (Норвегія). Ця дорога з’єднує острови в Атлантичному океані. Її довжина 8,5 кілометрів, в неї входить вісім мостів, які з’єднують архіпелаг.

Це одна з найкрасивіших, але в той же час і найнебезпечніших доріг в світі. Багато норвежців називають її дорогою на небеса, тому що під час їзди пасажири не бачать, де вона закінчується. Різкі вигини, підйоми і спуски роблять їзду по цій дорозі дуже небезпечними.

Уздовж дороги часто підвищуються бурхливі хвилі – це природа прагне продемонструвати свій характер рукотворному творінню. У 2003 році ізраїльський турист, коли їхав по Атлантичній дорозі, був змитий величезною хвилею. Незважаючи на трагедію, Атлантична дорога продовжує притягувати мільйони відвідувачів щороку.

П'ять найнебезпечніших доріг світу
Атлантична дорога (Норвегія) з’єднує острови в Атлантичному океані (8,5 км, 8 мостів)

Залишити відповідь