Павліноочка Атлас

Павліноочка Атлас
Павліноочка Атлас

Павліноочка Атлас (Attacus atlas) займає одне із перших місць у рейтингу самих великих метеликів. Розмір метелика 26 сантиметрів. Найбільшого метелика знайдено на індонезійському острові Ява – 26,2 см.

Цей вид метелика зустрічається у В’єтнамі, Індії, Індонезії, Китаї, Малайзії, Пакистані, на Філіппінах і у Новій Гвінеї. Самки Павліноочки більші за розміром ніж самці. Павліноочки Атласи ведуть нічний спосіб життя. Найбільш активні ці метелики в сутінковий час – рано вранці та пізно ввечері, за що і отримали іншу назву «Князь пітьми».

Павліноочка Атлас
Метелик Атлас, брюшко метелика

Найбільший сутінковий метелик «Князь пітьми»

Павліноочка Атлас
Самець і самочка метелика Павліноочки

І самець, і самка Павліноочки відразу після виходу з лялечки готові до розмноження. У період спарювання самець метелика Павліноочки відчуває самку на відстані до декількох кілометрів.

Павліноочка Атлас
Самець Attacus atlas, вусики – антенки

Саме спарювання у Атласів триває без перерви декілька годин і саме процес розмноження є сенсом життя найбільшого метелика в світі.

Павліноочка Атлас
Павліноочка Атлас, мателик «Князь пітьми»

Павліноочки надзвичайно терплячі. Життя самки Атласів досить нетривале, вона вмирає відразу після того, як відкладе потомство. Але самки Атласів нерухомо на одному місці кілька годин чекають самця.

Павліноочка Атлас
Павліноочка Атлас (Attacus atlas)

Найбільший метелик в світі вражає красою своїх відтінків, яскраво червоними, жовтими, рожевими та коричневими кольорами. На крилах метелика Атласу природа намалювала прозорі трикутні «віконця».

Павліноочка Атлас
Мохнаті лапки метелика

Передні крила Павліноочки мають досить химерний вигнутий край, нагадують зміїну голову.

Павліноочка Атлас
Метелик Князь пітьми

Саме цим Павлиноочка і відлякує комахоїдних тварин і саме тому в Гонконзі за цю особливість Атлас прозвали «метелик – голова змії».

Павліноочка Атлас
Метелик Голова змії

Ще одна особливість Павлиноочки – у неї атрофован рот.

Метелик живе всього 1-2 тижні і за цей час нічим не харчується, а переробляє всі жирові запаси, які були накопичені у стані гусениці.

Гусінь метелика в довжину біля 10 сантиметрів, світло-зеленого кольору з великими блакитними відростками, які покриті восковим білим нальотом-пудрою.

Харчується гусінь Павліноочки листям чагарників і дерев.

Гусінь Павліноочки
Гусінь Павліноочки

Павліноочка Атлас – корисний метелик. В Індії його розводять на спеціальних фермах для виробництва фагарового шовку.

Кокон метелика Павліноочки
Кокон метелика Павліноочки

Такий шовк ціниться своєю міцністю і довговічністю. На Тайвані порожні кокони Павліноочки використовують для виробництва гаманців.

Вусики метелика Павліноочки Атласу
Вусики метелика Павліноочки Атласу

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*