Печера Прохідна

Печера Прохідна
Болгарія. Печера Прохідна

Прохідна – це найвища печера в Болгарії. Вона знаходиться в 2 км від села Карлуково в долині річки Іськир і є частиною геопарка Іськир-Панега. Ця дивовижна карстова печера являє собою природний скельний міст довжиною 262 метра і шириною від 15 до 25 метрів. У ній є два входи, Великий і Малий, між якими прокладена стежка.

Висота склепіння великого входу становить 45 метрів: це улюблене місце любителів екстремальних стрибків. Крім того, печера дуже популярна серед скелелазів. По околицях печери пролягають спортивні маршрути, які вважають одними з найважчих в Болгарії.

Головна особливість печери Прохідна – два наскрізних отвори в скелі, які за формою нагадують людські очі. Місцеві жителі отвори печери називають «Очима Бога», а іноді і «чортовими очима». Ці «вікна» забезпечують природне освітлення в печері і підкорюють туристів своєю дивовижною симетрією. Але особливе враження «Очі Бога» мають в дощову погоду, коли з них течуть нібито справжні сльози.

У 1953 році недалеко від печери Прохідна було знайдено знаменитий «Луковитський скарб», тому тепер часто по околицях річки Іськир нишпорять шукачі скарбів.

Поруч з печерою Прохідна на краю плато Карлуково, в затишній ущелині між скель, знаходиться національний печерний будиночок ім. Петра Трантеєва. З його вікон відкриваються чудові види на печеру і долину річки Іськир. Печерний будинок і сама печера Прохідна входять в список 100 національних туристичних об’єктів Болгарії.

Прохідна відкрита для туристів цілий рік, але відвідувати її в зимовий час небезпечно через величезні бурульки, що звисають зі склепіння печери.

Це дивовижне місце приваблює не тільки туристів, екстремалів і шукачів скарбів, а й кінорежисерів. Тут знімалося кілька знаменитих кінокартин, зокрема болгарський історичний фільм «Време разделно», французька кінострічка про первісних людей «Останній неандерталець», а також радянський фільм «У пошуках капітана Гранта» і російський «Турецький гамбіт».

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Печера Прохідна

Джерело

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*