Категорії
Різне

Перепрограмування головного мозку

Так популярні останнім часом нейронні мережі по суті своїй є копією однойменних структур головного мозку. І якщо «машинні» нейронні мережі можна програмувати, то чому б не спробувати зробити те ж саме з нашим мозком? Саме це, тільки в менших масштабах, згідно зі статтею, опублікованою в журналі Science, і вдалося зробити групі вчених з Массачусетського технологічного інституту (MIT). Вчені змогли перепрограмувати нейронну мережу головного мозку.

Дослідникам вдалося перепрограмувати нейрони первинної зорової кори у гризунів. Для початку, в нейрон головного мозку ввели ген флуоресцентного білка GCaMP6, який починає світитися при проходженні через нього електричного імпульсу. Він слугував своєрідним індикатором того, що відбувається з клітиною.

Через 5 днів після маніпуляції, мишам демонстрували сірий екран з білим квадратом, який з’являвся лише на секунду, в випадкових місцях. Іноді білий квадрат потрапляв в точку, яка була за «полем зору» досліджуваного нейрона, але при цьому він потрапляв в «поле зору» сусідніх клітин. В результаті у нейрона GCaMP6 спостерігалося збільшення розмірів дендритних відростків, що утворюють синаптичні зв’язки. При цьому кількість синаптичних зв’язків у клітин, які не брали участі у формуванні зорового сигналу, зменшувалася. Таким чином, вченим за допомогою світлової дії вдалося змінити властивості клітин і окремо взятої ділянки нейронної мережі.

«Нейронні мережі головного мозку можуть змінюватися у відповідь на конкретні сигнали, але при цьому продовжують залишатися стабільними. У той момент, коли по нейрону проходить електричний імпульс, посилюються або послаблюються його зв’язки з іншими нервовими клітинами. Цей процес лежить в основі нейропластичності – властивості мозку змінюватися за певних умов і навіть відновлювати втрачені зв’язки».

Залишити відповідь