Категорії
Природа Рослини

Перець і баклажани (технологія вирощування)

Перш ніж висаджувати розсаду, необхідно підібрати рівну ділянку, добре захищену від холодних вітрів. Бажано, щоб ґрунтові води залягали на ній не ближче ніж на 1.5 метри від поверхні ґрунту. Двосхилі теплиці або парники, схожі на будиночок, розміщують коником з півночі на південь, односхилі – на південну сторону. У цих спорудах необхідно обладнати кватирки для наскрізного провітрювання.

Товщина тепличного ґрунту повинна бути не менше 25 см. Дуже важливо його правильно приготувати. Для цього беруть одну частину дернової або родючої польової землі, стільки ж перегною і одну частину торфу. Замість останнього компонента краще використовувати деревну тирсу, різану солому або деревну кору. Ці матеріали значно поліпшать повітряний і водний баланс в шарі, забезпечать хороші умови з постачання рослин елементами живлення.

При додаванні тирси: один метр кубічний тирси змішують з одним кілограмом аміачної селітри. Якщо ґрунт в теплиці важкий, глинястий, в нього додатково вносять 30% піску.

На кожен квадратний метр теплиці вносять по 40 г аміачної селітри, 40 г подвійного суперфосфату, 30 г калію хлористого (сульфату калію) і 10 г сульфату магнію. Необхідно зрозуміти, що при строгому дотриманні доз внесення мінеральних добрив і співвідношення цих елементів живлення можна отримати якісну продукцію без накопичення в ній нітратів.

На бідних ґрунтах допускають внесення перегною в кількості 5-8 кг/м².

За 10 днів до висаджування розсади її загартовують. Якісною вважають розсаду, яка в 60-денному віці вступає у фазу бутонізації і матиме висоту близько 30 см, 7-8 справжніх листків, хорошу кореневу систему. На один квадратний метр висаджують 5-6 рослин перцю або по 2 рослини баклажанів. При посадці в лунки підливають воду. Днів через 5-7 рослини підв’язують до кілочків.

Кращий час для посадки розсади настає тоді, коли ґрунт прогріється до 15 °C. Вдень теплицю або парник необхідно добре провітрювати. Температура повітря в теплиці в денний час повинна становити 23-27 °C, а в нічний – 16-18 °C. При більш високій температурі (вище 30 °C) пилок буде стерилізуватися, а плоди піддадуться пошкодженню. Поливати рослини краще в першій половині дня, намагаючись не змочувати листя. Поливають рідко і рясно.

Через 7 днів після посадки перці або баклажани підгодовують мікроелементами згідно з інструкцією на упаковці. Потім, через тиждень – комплексними макроелементами (наприклад, 40 г нітрофоски на 10 літрів води). Наступне підживлення проводять через два тижні (всього їх 3-5). Можна використовувати для підгодівлі й органічні добрива: розчин коров’яку у співвідношенні 1:10 або розчин пташиного посліду 1:20 по 0,5 л під рослину.

При низьких температурах в теплицях в початковий період росту рослини можуть сильно відставати в розвитку, їх листя стає світло-зеленим. У цьому випадку рекомендують провести позакореневе підживлення (обприскування листя) 1%-ним розчином сечовини. На 10 л води беруть 100 г сечовини. Обприскування проводиться в похмуру погоду або під вечір, щоб листя не отримали опіків. У рослин, особливо перцю, коренева система розташовується у верхньому шарі ґрунту, тому її розпушування має бути неглибоким (на 3-5 см) і супроводжуватися підгортанням.

Рослини перцю можна не формувати, а ось баклажани формують в три стебла, видаляючи бічні пагони (пасинки). Якщо кущі ростуть, а зав’язь не з’являється, прищипують верхівки стебел (2-3 см). Крім того, видаляють все нижнє листя.

Плоди перцю прибирають з плодоніжкою, коли вони закінчують ріст, але ще не міняють свого зеленого забарвлення. Баклажани збирають, коли плоди стають фіолетовими.

Залишити відповідь