Категорії
Різне

Перший в історії кольоровий 3D-рентген апарат

Вчені з Нової Зеландії розробили перший в історії людства 3-мірний кольоровий рентгенівський апарат. Новий пристрій створено на основі традиційного чорно-білого рентгенівського апарату, але з використанням технології відстеження та захоплення частинок Medipix. Варто відзначити, що завдяки цій технології в 2012 році у Великому адронному колайдері були виявлені невловимі частинки – бозони Хіггса.

В липні 2018 року новозеландська компанія MARS Bioimaging повідомила про використання першого в світі кольорового тривимірного рентген-сканера. Створено його на основі технології Medipix3, розробленій в Європейській організації ядерних досліджень – найбільша в світі лабораторія фізики високих енергій. Вчені (батько і син) Філ Батлер і Ентоні Батлер з Університетів Кентербері і Отаго відповідно витратили десять років на розробку цього медичного сканера.

Сканер Medipix нагадує собою камеру з мікросхем для виявлення і обробки зображень субатомних частинок. Ця технологія дозволяє отримувати висококонтрастні і дуже чіткі зображення і спочатку використовувалася для відстеження частинок на Великому адронному колайдері. Величезний потенціал Medipix тепер дозволяє застосовувати цей сканер в різних сферах, зокрема в медичній галузі.

MARS Bioimaging у співпраці з науково-дослідними інститутами розробило третє покоління мікросхем Medipix. Потужні алгоритми, задіяні в новому біосканері, дозволяють використовувати інформацію, зафіксовану Medipix3, для генерації тривимірних зображень. Різні кольори 3D-моделей відображають різні рівні енергії рентгенівських фотонів, що реєструється детектором. Це дозволяє ідентифікувати тканини, а також виявляти маркери захворювань.

Міні-версія сканера вже тестувалася в якості засобу виявлення раку, для оцінки стану кісток і суглобів, а також для діагностики серцево-судинних захворювань. Професор Ентоні Батлер зазначає, що результати проспективних досліджень демонструють більш високу точність діагностики при використанні спектральної візуалізації, а це, в свою чергу, дозволяє прискорити і персоналізувати лікування.

Залишити відповідь