Категорії
Різне

pH баланс

Співвідношення кислоти і лугу в якому-небудь розчині називається кислотно-лужною рівновагою (КЛР) або  кислотно-лужним станом. КЛР характеризується спеціальним показником pH (power Hidrogen – «сила водню»), який показує число водневих атомів в даному розчині.

При pH рівному 7,0 говорять про нейтральне середовище. Чим нижче рівень pH – тим середовище більш кисле (від 6,9 до 0). Лужне середовище має високий рівень pH (від 7,1 до 14,0).

Тіло людини на 80% складається з води, тому вода – це один з найбільш важливих компонентів людини. Кислотно-лужний баланс людини характеризується pH (водневим) показником. Значення показника pH залежить від співвідношення між позитивно зарядженими іонами (що формують кисле середовище) і негативно зарядженими іонами (що формують лужне середовище). В нормі організм людини постійно прагне до врівноваження pH балансу. При хронічному порушенні pH балансу людина захворює.

Порушення кислотно-лужного балансу може призвести до серйозних наслідків:

1) Закислення організму (найпоширеніший випадок). Через неправильне харчування і вживання в їжу кислих продуктів, а також при нестачі води відбувається закислення організму. Більшість нинішніх продуктів харчування кислі (м’ясо, батони, булочки, газовані напої, цукор і його замінники і т. п.). При закисленні організму погіршується перенесення кисню до органів і тканин, організм погано засвоює мінерали, а деякі мінерали, такі як Ca, Na, K, Mg виводяться з організму. Від нестачі мінералів страждають життєво важливі органи, підвищується ризик серцево-судинних захворювань, знижується імунітет, з’являється крихкість кісток і багато іншого. Якщо в організмі знаходиться велика кількість кислоти і порушені механізми її виведення (з сечею та калом, з диханням, з потом і т.д.), організм піддається сильній інтоксикації. У кислому середовищі чудово себе почувають і швидко розмножуються паразити, віруси, бактерії і грибки.

Отто Варбург (німецький біохімік, доктор і фізіолог) витратив 24 роки свого життя на те, щоб довести той факт, що в середовищі, насиченій киснем, при pH 7,43 і вище (слаболужне середовище), ракові клітини не розмножуються. У 1932 році він отримав за це Нобелівську премію з хімії. А його учні пізніше довели, що в цьому середовищі не розвиваються паразити, віруси, бактерії і грибки.

Ацидоз – стан підвищеної кислотності. Зловживання алкоголем часто призводить до ацидозу. Ацидоз може виникати, як ускладнення діабету. Невиявлений вчасно ацидоз може шкодити організму непомітно, але постійно, протягом декількох місяців і навіть років і в решті решт привести до серйозних проблем зі здоров’ям:
– до захворювань серцево-судинної системи, включаючи стійкий спазм судин і зменшення концентрації кисню в крові;
– до зайвої ваги і діабету;
– до захворювання нирок і сечового міхура, і до утворення каменів;
– до зниження імунітету і до загальної появи слабкості;
– до збільшення шкідливої дії вільних радикалів, які можуть сприяти онтогенезу;
– до крихкості кісток і навіть до перелому шийки стегна, а також до інших порушень опорно-рухового апарату, як, наприклад, утворення остеофітів (шпор);
– до появи суглобових болів і больових відчуттів в м’язах, пов’язаних з накопиченням молочної кислоти.

Протягом 7 років проводилося дослідження в Каліфорнійському Університеті (штат Сан-Франциско), де було обстежено 9 тисяч жінок. Результати показали, що при постійному підвищеному рівні кислотності кістки стають ламкими. Фахівці, які проводили цей експеримент, впевнені, що більшість проблем жінок середнього віку пов’язано з зайвим вживанням м’ясної і малим вживанням овочевої їжі, що призводить до закислення організму, і тому організму нічого не залишається, окрім як забирати кальцій з власних кісток і з його допомогою регулювати рівень рН. З наукової точки зору цей процес саморегуляції називається гомеостазом. Тобто, для підтримки життєдіяльності, організм цих жінок жертвує «меншим» (кістками), щоб уникнути більш серйозних наслідків.

2) Алкалоз – підвищений вміст лугу в організмі. При підвищеному вмісті лугу в організмі, як і при ацидозі, порушується засвоєння мінералів. Їжа засвоюється набагато повільніше, що дозволяє токсинам проникати з шлунково-кишкового тракту в кров. Підвищений вміст лугу в організмі важко піддається коригуванню, але трапляється це досить рідко. Як правило, алкалоз є результатом вживання ліків, що містять луг.

Підвищений вміст лугу (алкалоз) може спровокувати:
– проблеми зі шкірою і печінкою;
– сильний і неприємний запах з рота і тіла;
– активізацію життєдіяльності паразитів;
– різноманітні алергічні прояви, в тому числі пов’язані з їжею і забрудненням навколишнього середовища;
– загострення хронічних захворювань;
– запори та інші проблеми з кишечником.

Свій кислотно-лужний баланс швидко і точно, не виходячи з дому, можна визначити за допомогою pH тест-смужок. Якщо рівень pH сечі коливається в межах 6,0-6,4 вранці і 6,4-7,0 ввечері, то ваш організм функціонує нормально. Якщо в слині відмітка рівня pH залишається між 6,4-6,8 протягом усього дня – це також свідчить про здоров’я вашого організму. Найбільш оптимальний рівень pH слини і сечі злегка кислий, в межах 6,4-6,5. Кращий час для визначення рівня pH – за 1 годину до їди або через 2 години після їжі.

Значення рН сечі. Результати рН тестів сечі показують, наскільки добре організм засвоює мінерали, такі як кальцій, натрій, калій і магній. Ці мінерали називають кислотними демпферами, так як вони регулюють рівень кислотності в організмі. Якщо кислотність занадто висока, організм не продукує кислоту. Він повинен нейтралізувати кислоту. Для цього організм починає запозичувати мінерали з різних органів, кісток, м’язів і ін. для того, щоб нейтралізувати надлишки кислоти, яка починає накопичуватися в тканинах. Таким чином, відбувається регулювання рівня кислотності.

Значення рН слини. Правильним також знати рівень рН слини. Результати тестування показують активність ферментів травного тракту, особливо печінки і шлунка. Цей показник дає уявлення про роботу як всього організму в цілому так і окремих його систем. Деякі люди можуть мати підвищену кислотність, як сечі, так і слини – в такому випадку ми маємо справу з подвійною кислотністю.

Значення рН крові – одна з найжорсткіших фізіологічних констант організму. У нормі цей показник може змінюватися в межах 7,36 – 7,42. Зрушення цього показника хоча б на 0,1 може привести до важкої патології. Зауважте, в екстрених випадках лікарі насамперед роблять укол слаболужного розчину (фізрозчин) в кров, так як при зсуві рН крові на 0,2 розвивається коматозний стан, на 0,3 – людина гине.

В інтересах кожної людини підтримувати правильний рН-баланс! Навіть найправильніша програма харчування, оздоровлення або лікування будь-яких хвороб не буде ефективно працювати, якщо рН-баланс організму порушений!

Організм людини здатний правильно засвоювати і накопичувати мінерали та поживні речовини тільки при належному рівні кислотно-лужної рівноваги. У ваших силах допомогти йому отримувати, а не втрачати ці корисні речовини. У процесі життєдіяльності організму потрібні як кислі, так і лужні продукти розпаду, причому перших утворюється в 20 разів більше, ніж других. Тому захисні системи організму, що забезпечують незмінність КЛР, перш за все, налаштовані на нейтралізацію і виведення кислих продуктів розпаду.

Основними механізмами підтримки цієї рівноваги є буферні системи крові (карбонатна, фосфатна, білкова, гемоглобінова), респіраторна (легенева) система регуляції і ниркова (видільна система).

Як організм управляє рівнем кислотності:
– виділяє кислоти через шлунково-кишковий тракт, нирки, легені, шкіру;
– нейтралізує кислоти за допомогою мінералів (кальцій, магній, калій, натрій);
– накопичує кислоти в тканинах, перш за все в м’язах.

У випадках, коли залізо гемоглобіну крові використовується для нейтралізації кислоти, людина відчуває втому, якщо на ці потреби витрачається магній з нервових клітин, кісткової тканини і м’язів, то з’являються запаморочення, судоми, спазми кінцівок, головний біль, підвищена стомлюваність, розсіяна увага, дратівливість, безсоння, депресії. Внаслідок зниження лужного резерву нервової тканини порушується розумова діяльність. Вимивання з костей солей кальцію для нейтралізації кислотності, призводить до крихкості кісток і остеопорозу і т. д. Єдиний вихід при закисленні організму це луження!

Основні методи підтримки/ відновлення кислотно-лужного балансу:

– Вода – необхідно пити достатню кількість чистої, слаболужної води (30 мл на кілограм ваги в день);

– Їжа – вченими встановлено, що для забезпечення нормальної кислотно-лужної рівноваги в щоденному раціоні речовин лужного характеру має бути в 3-4 рази більше, ніж кислотного (наприклад, на 100 г м’яса повинно бути 300 – 400 грамів овочів); рекомендується також максимально знизити споживання шкідливої для нашого організму кислої їжі (булочки, чіпси, солодощі, газовані напої, фаст-фуди і т. д.); регулярно очищати свій організм від шлаків і токсинів, які безперервно надходять в нього з сучасної їжею і з навколишнього середовища.

– Корекція мінерального обміну – кальцій і магній – найважливіші мінерали для регулювання pH-балансу. Особливо корисні добавки до їжі – Calcium Plus Vitmin D (Кальцій-Магній з вітаміном Д), Coral Calcium (Кораловий кальцій) і Liquid Chlorophyll (Рідкий хлорофіл), які дуже багаті кальцієм і / або магнієм, а також прекрасно структурують і підіймають лужний баланс води.

Крім зазначеного вище кальцію і магнію, організму необхідні і інші мінерали, в тому числі фосфор, цинк, бор, калій. Вони все рідше зустрічаються в нашому раціоні через те, що проводиться очищення харчової сировини, їжа піддається надмірній кулінарній обробці, овочі і фрукти ростуть на виснаженому ґрунті і з самого початку не містять повного набору мінеральних речовин. Хорошим джерелом мінералів в оптимально збалансованій формі є Super Complex (Комплекс вітамінів і мінералів на кожен день).

– Ферменти оздоровлюють і покращують травлення і засвоюваність мінералів (особливо кальцію). Щоб поповнити свій раціон додатковими ферментами, можна 1-2 рази на рік поповнювати свій раціон натуральною добавкою до їжі Food Enzymes (Травні ферменти).

Див. також: 10 способів відновити лужний баланс організму
Сода як засіб для чистки судин

Залишити відповідь