Поради психолога М. Лубківського (цитати)

Жорсткі поради психолога Михайла Лубківського (цитати)
Поради психолога М. Лубківського

1. Ви знаєте, в чому принципова різниця між здоровою людиною і невротиком? Здорова людина теж страждає, але від реальних історій. Але невротик страждає від історій вигаданих. А якщо страждань йому не вистачає, він ще поповнюється улюбленим Кафкою, Достоєвським і пляшкою.

2. Причина жіночих проблем не в тому, що він веде себе як козел. Причина в тому, що у неї є невроз, який вимагає виходу, і для цього виходу потрібні певні відносини, в яких вона могла б страждати.

3. Здорова людина не хоче вийти заміж. Перше, що ви повинні зробити, – це перестати хотіти вийти заміж. Іншими словами, якщо ви хочете вийти заміж, вам потрібно перестати про це думати, знецінити саму ідею.

4. Якщо людина іншій людині замінює весь світ, це означає, що свого світу у неї просто немає.

5. Запорука щасливого сімейного життя, шлюбу і сексу з одним партнером тільки в одному – в стабільній психіці. Ні поступки, ні компроміси – це все пряма дорога до кардіолога або онколога. Коли у людини стабільна психіка, вона може прожити з одним партнером все життя і любити його одного.

6. Ми міряємо любов рівнем страждання. А здорова любов – це те, наскільки ти щасливий.

7. Коли стюардеса демонструє рятувальні засоби, що вона говорить вам про кисневі маски? «Якщо ви подорожуєте з дитиною, забезпечте маскою спочатку себе, потім дитину». У цьому вся фішка. Всі намагаються допомогти дитині, залишаючись абсолютним психом. Так це не працює. Якщо хочете, щоб дитині було добре, зробіть спочатку щось зі своєю головою.

8. Здорові люди завжди вибирають себе, а невротики – відносини на шкоду собі, і в цьому найголовніша різниця.

9. Жінка ніколи не повинна терпіти у відносинах те, що їй не подобається. Вона повинна відразу про це говорити, і, якщо чоловік не змінюється, вона повинна з ним розійтися.

10. Самотність – це не відсутність любові навколо. Це відсутність інтересу до себе, причому з дитинства.

11. Єдиний час в житті людини, коли вона об’єктивно від когось залежить і її можна вважати заручником – це дитинство і залежність від батьків. Триває цей період порівняно недовго. В інших випадках перебувати чи не перебувати в будь-яких стосунках є вибором дорослої людини.

12. Якщо вам не подобається, як поводиться чоловік, не треба шукати виправдань його поведінці. Ситуація, в якій «він не передзвонив», для здорової дівчини означає кінець відносинам, для нездорової – початок любові.

13. Тільки один вид сімейної терапії вважаю дійсно корисним – посередництво психолога при розлученні.

Джерело

Залишити коментар