Категорії
Міста, країни, люди

Повітряний хмарочос

У Дубаї хочуть побудувати перший в світі хмарочос Analemma Tower, який буде висіти у повітрі.

Нью-йоркська компанія Clouds Architecture вибрала Дубай потенційним місцем базування футуристичного хмарочоса, який буде кріпитися до астероїда, що обертається навколо Землі на відстані 50 тис км від поверхні планети. Таким чином, передбачається, що футуристична вежа Analemma Tower в теорії буде висіти в повітрі.

Супутник буде проходити орбіту по траєкторії у вигляді вісімки по північній і південній півкулях протягом 24-годинного циклу щодня. На своєму веб-сайті компанія називає систему кріплення вежі «Універсальною орбітальною системою підтримки (UOSS)».

«Після переміщення на орбіту над Землею великого астероїда, з нього планують спустити надміцний кабель, до якого буде підвішена надвисока вежа», – наголошується на сайті. – «Оскільки цей новий тип веж підвішені у повітрі, його (хмарочос) можна побудувати в будь-якій точці світу і потім транспортувати в кінцеву точку».

Повітряний хмарочос
Прикріплений до астероїда хмарочос

Представники Clouds Architecture вважають, що найкраще місце для початку роботи – це Дубай як центр висотного будівництва.

Запропонована структура конструкції найвищої вежі в світі включає в себе бізнес-сектор, приміщення для відпочинку і молитов, садівничий і сільськогосподарський центр, транспортні станції, які дозволяють переміщати людей і вантажі між земною поверхнею і орбітальною конструкцією, і місця для магазинів, ресторанів і розважальних закладів. Дві найвищі секції вежі, розташовані на висоті від 17 тис до 20 тис метрів над поверхнею, призначені для розміщення релігійних реліквій і поховання. Найвища точка вежі знаходиться на висоті приблизно 32 тис метри над Землею.

Для живлення будівлі енергією фахівці пропонують встановити сонячні панелі. Вода повинна фільтруватися і рециркулювати в напівзамкнутому циклі і знову наповнюватися конденсатом від дощів і хмар.

Запропонована орбіта розрахована таким чином, щоб супутник опинявся в одній з пікових точок над Нью-Йорком.

Будівництво безумовно не буде дешевим, проте Clouds Architecture стверджує, що вартість квадратного метра в баштах буде залежати від висоти споруди, тому Analemma Tower може дозволити собі встановити рекордні ціни, які виправдають вартість робіт.

Хоча прикріплений до астероїда хмарочос може здатися елементом фантастичного фільму, Clouds Architecture зазначає, що ідея може бути набагато реальніше ніж уявляється. На сайті згадується місія NASA з пошуку астероїдів, метою якої є доведення можливості захоплення і переміщення астероїдів.

Залишити відповідь