Прінтени

Прінтени

Щоб потішити своїх любих ласунів на Святвечір, можна спекти солодку випічку без яєць, масла і сметани. Ще в часи Київської Русі були популярні, так звані, медові хліби. Сучасні медівники печуться вже за іншою рецептурою, куди окрім борошна та меду входить і сметана, яйця чи масло, і котрі, звичайно, набагато пухкіші від давніх випічок.

В німецькій кухні й дотепер існують рецепти твердих медових коржиків, якими із задоволенням усі ласують різдвяної пори. Називається це печиво «прінтен».

При першому погляді здається, що прінтени дуже тверді, але це їх велика таємниця, бо лишень прінтен торкається губ, уся його твердість одразу зникає, розпливаючись в устах неймовірними пахощами цинамону, ванілі та кардамону.

Не останнім у бажанні приготувати прінтени є й те, що їх можна спекти заздалегідь, навіть за два тижні перед Вечерею. Такі прінтени вилежуються, що йде їм лише на користь.

Для принтенів приготувати сироп з 200 г цукру та 100 мл води. Можна використати сироп від цукатів або з аґрусового, абрикосового чи персикового варення.

До гарячого сиропу додати мед, потім цукор і прянощі. Все добре розігріти, щоб цукор увесь розпустився.

Зняти з вогню та охолодити. Борошно змішати з сіллю та порошком для печива, зробити ямку, куди влити теплувату суміш сиропу, меду і прянощів. Спочатку ножем, а пізніше руками замісити тверде тісто. За бажанням додати потовчених льодяників. Тісто залишити на холоді на цілу ніч.

Зранку братруру розігріти до 220 градусів. Тісто викласти на стільницю, ще раз вимісити, тоді підсипаючи борошно, щоб не прилипало до стільниці та валка, обережно розвалкувати до товщини ½ см. Порізати на прямокутники. Перенести на бляшку для принтенів, вистелену пергаментним папером. Пекти 15 хвилин.

Треба зауважити, що медове тісто для принтенів дуже наростає, тому викладати печиво потрібно на певній відстані.

Охололі тістечка «Прінтени» при бажанні можна покрити цукровою поливою (до 100 г цукрової пудри долити пів ложки гарячої води і 1 ложку цитринового соку, все розтерти). Але й без жодної глазурі це печиво є дуже смачним.

Інгредієнти до страви «Прінтени»:
– 300 г сиропу,
– 200 мл меду,
– 100 г цукру,
– 1 пачка порошку до печива,
– 1 щіпка солі,
– потерта шкірка з 1 помаранчі,
– по 1 ложечці змеленого анісу, кардамону, гвоздики, цинамону,
– 3 ложки потовчених льодяників.

Джерело: Вербенець Ольга, Манько Віра. Обряди і страви Святого вечора.

Залишити відповідь