Категорії
Різне

Про аномалії в Антарктиці

В результаті виявлених астрофізиками з NASA аномалій в Антарктиці, яким поки що немає пояснень, світом поширилися чутки про паралельний всесвіт.

Останнім часом у ЗМІ з’явилася інформація, що нібито в Антарктиді знайшли докази існування паралельного всесвіту, час в якому йде навпаки. Насправді у фізиці існують доволі переконливі припущення існування паралельних світів, але перевірити ці ідеї поки що не вдавалося.

Схожа на повітряну кулю ANITA (антарктична імпульсна перехідна антена), що розташована на висоті 37 кілометрів над Землею, була спеціально розроблена для виявлення радіоімпульсів, що випромінюються при взаємодії космічних нейтрино надвисоких енергій з антарктичним крижаним щитом.

Нейтрино – це нейтральна фундаментальна частинка-«примара», що проходить майже скрізь все і не взаємодіє зі звичайною матерією. Кожну секунду через 1 см2 на Землі проходить близько 6×1010 нейтрино, випущених Сонцем, проте їхній вплив на речовину практично ніяк не відчувається. Через таку мляву взаємодію виявити ці частинки вкрай складно.

«Більшість нейтрино, з якими ми маємо справу, походить від Сонця, інших зірок або Великого вибуху, – пояснює астрофізик Етан Зігель у статті Forbes. – Але водночас вони можуть походити від потужних космічних джерел енергії, як пульсари або чорні діри. У такому разі нейтрино мають таку сильну енергію і їх так багато, що вони з більшою ймовірністю будуть взаємодіяти зі звичайною матерією. Коли такі нейтрино врізаються в неї, то залишається слід із вторинних часточок, який можна виявити. Цим займається ANITA. До слова, програма лише частково фінансована NASA».

Під час дослідів було виявлено кілька аномальних випадків, коли нейтрино виходили з Землі, а не з глибин Космосу. При цьому їхня енергія була настільки високою, що припустили, що на своєму шляху крізь Землю вони наштовхнулися на щось інше. Таку аномалію фіксували тричі.

Водночас якби якесь космічне джерело насправді породило б так багато високоенергетичних нейтрино, і вони якимось чином пройшли б крізь Землю, то мали б бути зафіксованими іншими нейтринними детекторами, приміром IceCube, розташованим глибоко під антарктичним льодом. Але детектор IceCube цього не зробив.

Зігель пояснює: «Це означає, що немає точкового космічного джерела, яке породило нейтрино, які опосередковано зафіксувала ANITA».

Тоді що це було? Відповідь на це питання вчені й шукають.

Про паралельний всесвіт. Загалом аномаліям з нейтрино можуть бути лише три пояснення:
– у цих частинок було якесь астрофізичне джерело;
– можливо є якийсь недолік в самому детекторі чи прогалина в інтерпретації його даних;
– це щось «дуже екзотично дивне і виходить за рамки стандартної моделі».

Перший варіант, схоже, спростований. Тож Зігель вважає, другий варіант найімовірнішим. А під час розгляду третього варіанту й з’являється гіпотеза про паралельні світи.

У науковій статті, опублікованій в New Scientist, серед іншого розглядається третій «екзотичний» варіант. «Пояснення цього сигналу вимагає наявності антивсесвіту, створеного під час Великого вибуху разом з нашим, який існує паралельно з нашим. У цьому дзеркальному світі позитивне є негативним, ліворуч – праворуч, а час біжить в зворотньому напрямку», – йдеться в статті. Це лише одне з можливих пояснень, і є не найімовірнішим.

Самі автори роботи також прокоментували резонансне дослідження. Дослідник Алекс Піззутто зазначив, що поки що перспективними виглядають пояснення, які вкладаються у межі Стандартної моделі. Приміром, дивними є характеристики антарктичного льоду, які можуть спотворювати сигнал.

А от що жартома написав його колега Ібрагім Сафа: «Ми розглянули ці випадки з ANITA, і це не можуть бути стандартні нейтрино. Вони, ймовірно, були наслідком нашого недосконалого розуміння антарктичного льоду, але є ймовірність, що причина криється в якомусь новому фізичному явищі».

Залишити відповідь