Категорії
Різне

Про антибіотик від перхлоратів

Патогенні бактерії вкрай швидко виробляють імунітет до антибіотиків, тому з кожним разом вченим стає все складніше розробляти нові ліки. Іноді вчені знаходять методи вироблення сильних антибіотиків абсолютно випадково. Так в ході вивчення Марса дослідники з Лейденського університету знайшли один з них.

На думку вчених, однією з проблем, яка може завадити колонізації Марса, є наявність в ґрунті цієї планети перхлоратів – хімічні речовини токсичні для людей, які можуть перешкоджати щитоподібній залозі поглинати йод. Щоб вирішити цю проблему, дослідники вирішили створити бактерії, які розкладають перхлорати на безпечні хлор і кисень.

На їхню думку, вирощування цих мікробів може привести до появи невідомих раніше антибіотиків. До них у перхлоратів точно не буде імунітету, принаймні до тих пір, поки люди не почнуть цим зловживати. Дане відкриття має велике значення для медицини, тому що в перспективі воно може врятувати тисячі життів.

Про антибіотик від перхлоратів
Streptomyces

Щоб відтворити гравітаційні умови Марса і дізнатися, як ці бактерії будуть поводитися на Марсі, дослідники використали RPM-машину. Вона постійно змінює свою орієнтацію, і речовини, що знаходяться в колбах не зможуть пристосуватися до будь-якої певної гравітації. З’ясувалося, що в умовах марсіанської невагомості мікроби сімейства Streptomyces (рід бактерій сімейства Streptomycetaceae належить до порядку актиноміцетів, основними середовищами існування яких є ґрунт і шари морської води) будуть відчувати стрес, під час якого почнуть виробляти антибіотики. Вчені підкреслюють, що 70% використовуваних сьогодні антибіотиків були отримані саме завдяки цим бактеріям.

Залишити відповідь