Категорії
Різне

Про деякі деталі золотих літачків

І скільки вже було говорено-переговорено, і скільки відбулося вже баталій між технарями, зоологами, іхтіологами та іншими фахівцями з приводу ідентифікації цих зооморфних фігурок: літаючі риби, комахи, птахи, літаки атлантів, що затонули, кораблі зоряних аннунаків та сучасні фейки і т.п… Але в подібних сутичках часто більш істотним доказом є факти. Тому краще зупиниться на одному дуже цікавому артефакті в кількості двох штук і зробити детальний розбір цього виробу, кожного елемента.

Нічого не помічаєте незвичайного? Це не плавники і не крила літака. Це – горизонтальні стабілізатори і кермо висоти!.. Ну, принаймні, всі ознаки цього! Навіть дотримані незграбні форми.

Про деякі деталі золотих літачків
Першим помітив дивну схожість золотої пташки інків з літальним апаратом американський ювелір Емануель Стауб. Стауб відправив зліпок золотого літачка другові, відомому зоологу Айвену Сандерсону. Після детального огляду артефакту, Сандерсон визнав, що не знає жодної тварини, схожої на надіслану йому фігурку, а для перевірки гіпотези про літальний апарат, передав її на аналіз кільком авіаційним експертам і підтвердив, що фігурка цілком може бути моделлю літака.

Найдивовижніше, що вони розташовані в два яруси. Риба? Птах? Бабка? Вибачте мене, іхтіологи, але це точно не плавники. Вибачте мене, орнітологи та ентомологи, але це точно не крила птаха або бабки. Не буває таких в природі, принаймні, на планеті Земля.

І чому в цьому випадку передбачувані горизонтальні стабілізатори виконані в два яруси? Це питання вже до конструкторів літальних апаратів, така схема в сучасному літакобудуванні, на скільки відомо, широко не застосовувалася.

Про деякі деталі золотих літачків
Хвостове оперення літаків є структурою в задній частині літального апарату, яка забезпечує стабільність під час польоту.

Втім, можна припустити: через укорочену конструкцію подібних літальних апаратів такі стабілізатори цілком можуть служити додатковими елементами, що запобігають звалюванню в штопор на критичних швидкісних режимах. Або, як варіант, верхній ряд – горизонтальні стабілізатори, а нижній – кермо висоти (інша цивілізація – інший підхід)…

У будь-якому випадку, зовні ці деталі не мають ознак плавників і тому подібних відростків, але дуже навіть нагадують технічні елементи.

Що ще цікавого? Фюзеляж – форма нагадує напівсферу – ідеальне рішення – тобто якщо у вас немає готових креслень обтічної аеродинамічної форми, а на експерименти немає часу і ресурсів можна використати сферу, розділивши її навпіл для конструкції фюзеляжу. Так, це не ідеально, але в «спартанських» умовах цілком прийнятно. Був би двигун.

Про деякі деталі золотих літачків
Фюзеляж літака призначений для розміщення екіпажу, устаткування та корисного навантаження. У фюзеляжі може розміщуватися паливо, шасі, двигуни.

З крилами – те ж саме. Слід зазначити, у всіх птахів і летючих риб розташування крил – верхнє, у летючих риб знизу тільки невеликі плавники.

Про деякі деталі золотих літачків
Конфігурація крила зворотної стрілоподібності дозволяє поліпшити керованість на малих швидкостях польоту, підвищує аеродинамічну ефективність в областях льотних режимів, компонування з крилом зворотної стрілоподібності оптимізує розподіл тиску на крило і переднє горизонтальне оперення, дозволяє зменшити радіолокаційну помітність літака в передній півсфері.

На фігурках розташування крил – нижнє. До речі, крила зворотної стрілоподібності. Можливо, підхід був той же: взяли відому форму крила, розрахували певні пропорції щодо фюзеляжу і готово.

Ще на одній з фігурок находиться більш детальна видимість цього агрегату.

Антропоморфна голова-кабіна літальних апаратів і риба з голлівудською посмішкою.

Про деякі деталі золотих літачків
Посмішка літачка

Хвостова частина найбільш нагадує вертикальний стабілізатор.

Літаючі риби, жаби, різні ягуари – з ними все зрозуміло, що людина бачила, то і зображувала.

Про деякі деталі золотих літачків
Летюча риба в Музеї золота Колумбії. Була знайдена в похованні вождя в Сан-Агустін (високо в Андах).
Про деякі деталі золотих літачків
Золота жаба інків
Про деякі деталі золотих літачків
Ягуар – третій за розмірами у світі і найбільший та найсильніший представник родини котячих у Новому світі.

Висновок напрошується наступний: в силу якихось обставин, представники однієї досить високорозвиненою цивілізації виявилися затиснуті рамками певних обмежень. З урахуванням цього фактора, літальні апарати намагалися збирати раціонально. Проте, у представників цієї цивілізації, як видно, був хороший досвід в області знань в аеродинаміці.

Навіть однієї такої фігурки достатньо для «серйозних звинувачень» в непрофесійному підході деяких фахівців з питання ідентифікацій. А тим більше, якщо така ідентифікація всієї колекції подібних зооморфних артефактів відноситься лише до однієї певної групи (хребетним), наводить вже на певні роздуми. І якщо припустити, що такі спрощені ідентифікації проводяться по заздалегідь обраному лекалу, то це вже нагадує умисну дію…

Про деякі деталі золотих літачків
«Пташки Отун» нагадують сучасні літаки. До речі, досліджуваний артефакт – не фейк – код 2001.1125.1, .2