Категорії
Різне

Про другу планету Проксима Центавра

Червоний карлик Проксима Центавра вважають другою за близькістю до Землі зіркою після Сонця. Цю зірку відносять до зоряної системи Альфа Центавра, а відстань від неї до нашої планети дорівнює 4,2 світловим рокам. У 2016 році астрономам стало відомо, що навколо цієї зірки крутиться планета Проксима Центавра b, розміри якої дорівнюють розмірам Землі. Тепер у вчених виникло припущення, що поруч з нею може бути розташована ще одна планета більшого розміру і вкрай низькою температурою.

На даний момент у дослідників немає прямих доказів її існування, але дані інструменту HARPS телескопа обсерваторії Ла-Силья в Чилі натякають саме на це. Висновки про існування планети були зроблені виходячи з коливань Проксима Центавра, які говорять про те, що навколо неї обертається два об’єкти. Сила коливань розкриває їх розміри, а період – траєкторію руху.

Взявши до уваги всі зібрані дані, вчені припустили, що маса другої планети перевищує земну в шість разів. На відміну від планети Проксима Центавра b, другий об’єкт знаходиться далеко за межами населеної зони зірки, на відстані близько 1,5 астрономічних одиниць. Температура на поверхні цієї планети може дорівнювати -234 градуси за Цельсієм, але тільки якщо припустити, що вона є чорним тілом, яке нагрівається тільки зіркою.

В даний момент дослідники мають намір знайти більше доказів існування другої планети. Якщо вони доведуть її наявність, то є ймовірність, що вона отримає назву Проксима c і ​​статус супер-землі.

Що ви думаєте з приводу припущень астрономів? Своєю думкою ви можете поділитися в коментарях.

Залишити відповідь