Про найбільший 3D-двигун ракети Prime

Про найбільший 3D-двигун ракети Prime

На ринку орбітальних запусків незабаром з’явиться новий гравець. До SpaceX або хоча б тієї ж Blue Origin йому ще далеко, але старт виявився досить бадьорим. Приватний шотландський стартап Orbex представив найбільший в світі ракетний двигун, виготовлений виключно з використанням технології 3D-друку. Крім того, компанія показала другий ступінь свого ракетоносія Prime Rocket, приурочено цю подію до відкриття нової штаб-квартири і центру розробок в Шотландії.

Про найбільший 3D-двигун ракети Prime

Новий реактивний двигун працює на біопропані

Як стверджується, технологія 3D-друку дозволила усунути необхідність в зварних швах, що й досі є слабким місцем двигунів, виготовлених традиційними способами.

Новий реактивний двигун працює на базі екологічно чистого і поновлюваного біопропану. У перспективі це дозволить зменшити викиди вуглецю в атмосферу при запусках на 90 відсотків в порівнянні з традиційним ракетним паливом.

Про найбільший 3D-двигун ракети Prime

Корпус Prime з алюмінієвого сплаву і вуглецевого волокна

Особливістю другого ступеня нового ракетоносія Prime Rocket є те, що його корпус виконаний з алюмінієвого сплаву і вуглецевого волокна, що робить його на 30 відсотків легше будь-якого іншого носія тієї ж категорії. При висоті 17 метрів і діаметром 1,3 метра Prime Rocket відноситься до легкого класу ракетоносіїв і здатний вивести до декількох сотень кілограмів вантажу в залежності від висоти орбіти.

Вивід компактних супутників на геліосинхронну і полярну орбіту – це той напрямок і ніша на ринку космічних запусків, яку компанія Orbex хоче зайняти протягом найближчих років. Перший запуск Prime Rocket повинен відбутися в 2021 році з космодрому в Шотландії. Orbex також підписала контракт зі швейцарською Astrocast SA на вивід 10 наносупутників для глобальної мережі IoT в 2023 році.