Про населені планети

Про населені планети
Науковці виявили у Космосі 24 планети, на яких умови для життя людини можуть бути значно кращими, ніж на Землі, про що повідомила пресслужба Університету штату Вашингтон. Як зазначається, астробіологи із США та Німеччини проаналізували у Всесвіті 24 екзопланети із 4500 відомих. За інформацією, космічні тіла розташовані на відстані у 100 світлових років від Землі. Крім цього, деякі з планет значно більші за розміром, там тепліший і більш вологий клімат у порівнянні із Землею.

Близько половини зірок, подібних до Сонця, можуть мати потенційно населені планети.

З тих пір, як астрономи підтвердили присутність планет біля інших зірок, людство задавалося не раз питанням: скільки з них придатні для життя. За новим дослідженням, що ґрунтуються на даних космічного телескопа NASA Kepler, багато зірок, близьких за температурою до нашого Сонця, можуть мати кам’янисті планети – умова існування рідкої води на поверхні небесного тіла.

Вчені об’єднали отримані дані за 9 років роботи телескопа «Кеплер» виявлених планет і результати досліджень, виконаних телескопом Gaia (Global Astrometric Interferometer for Astrophysics) Європейського космічного агентства, що вимірює енергетичні характеристики зірок. В результаті розрахунків було отримано кілька оцінок кількості придатних для життя планет.

Найконсервативнішою інтерпретацією результатів цього дослідження є близько 300 млн потенційно населених світів в нашій галактиці. Найближчі з таких систем можуть перебувати в межах 20 світлових років від нас.

Ці цифри отримані на підставі оцінки в 7% ймовірності наявності відповідних планет біля сонцеподібних зірок. Середня оцінка набагато більше і становить 50% ймовірності, що означає близько 2 млрд потенційно населених світів.

Після виявлення 2800 підтверджених планет за межами нашої Сонячної системи інформація, зібрана космічним телескопом Кеплер, може послужити важливим джерелом для нових знань про Всесвіт і про наше місце в ньому.