Категорії
Різне

Про новий матеріал для скафандрів

Фахівці Європейського космічного агентства спільно з приватними текстильними компаніями планують розробити нову тканину для скафандрів, які потрібні астронавтам в ході колонізаторських місячних проектів. Скафандри на основі нової тканини повинні відштовхувати місячний пил і захищати людей від радіації і перегріву, повідомляє портал Space.com.

Агентство підписало дворічний контракт з французькою компанією Comex і її партнерами – німецьким Інститутом текстильних технологій і технологічного проектування, а також австралійською організацією Space Forum.

«Нові місячні місії націлені на встановлення постійної присутності людини на Місяці, і тому нові скафандри повинні бути зроблені так, щоб їх можна було використовувати частіше і довше, ніж під час минулих польотів на Місяць. Платформою для цих експедицій послужить станція Lunar Gateway», – відзначають в ЄКА.

Робота буде вестися в рамках проекту Pextex, спрямованого на створення матеріалу нового покоління, здатного захистити людину від усіх потенційних проблем, пов’язаних з життям на Місяці.

Агентство додає, що будь-яка реалізація плану зі створення бази на Місяці, потребує використання зручних скафандрів, що забезпечить астронавтам свободу пересувань і захист протягом багатьох годин.

В наступні два роки спільними зусиллями ЄКА з партнерами планують створити матеріал, здатний переносити типові місячні температури (від мінус 170 і до плюс 120 градусів Цельсія) і при цьому залишатися герметичним протягом 2500 годин експлуатації. До того ж новий матеріал повинен захищати астронавтів від великих доз радіації – від 110 до 380 мілізівертів на рік, бути нетоксичним, негорючим, водонепроникним, володіти високою гнучкістю, а також відштовхувати місячний пил і не накопичувати статичну електрику, як мінімум під час роботи астронавта на поверхні супутника.

Останнім часом деякі космічні агентства все частіше говорять про можливість побудови «постійного» поселення на поверхні Місяця. Одним із приводів для цього послужило відкриття значних запасів води в деяких темних кратерах на полюсах супутника Землі.

Залишити відповідь