Категорії
Міста, країни, люди

Про прототип Буратіно

Відомо, що колись Олексій Толстой списав свого Буратіно з героя італійського письменника Карла Коллоді – Піноккіо. Але з’ясувалось, що цей літературний персонаж мав живий прототип. Це відкриття зробили американські дослідники.

Неподалік могили казкаря Коллоді під час розкопок в районі цвинтаря виявили надгробну плиту з ім’ям Піноккіо Санчеса, похованого у 1834 році. Коли звірили дати життя обох покійних, з’ясувалося, що вони були сучасниками.

Заінтриговані американські дослідники провели ексгумацію останків Санчеса. Експертиза його праху показала, що цей синьйор був наполовину дерев’яним – майстерно зроблений дерев’яний протез кріпився в нижній частині тіла. До того ж ніс у Піноккіо був також дерев’яний.

Синьйор Піноккіо народився в 1790 році і був карликом. Але у віці 18 років хлопця все одно забрали в солдати. Прослуживши в армії 15 років, Санчес повернувся додому інвалідом. Але доля його звела з геніальним лікарем Бестульджі, якого вважали всемогутнім чарівником. Лікар зробив бідоласі Піноккіо небувалу операцію, замінивши знівечене тіло дерев’яними протезами. Завдяки цьому він прожив ще десять років, а дерев’яний ніс допоміг йому стати відомим балаганним артистом.

Про прототип Буратіно
Залишки протеза Піноккіо

Помер синьйор Піноккіо після того, як зірвався з висоти і розбився під час виконання складного трюку.

Залишити відповідь