Categories
Різне

Про прискорення клітинного руху

Клітина – структурно-функціональна елементарна одиниця будови і життєдіяльності всіх організмів (крім вірусів і віроїдів – форма життя, що не має клітинної будови). Деякі клітини навіть під час нерухомого стану організму знаходяться в постійному русі. Існує багато типів міграцій клітин, але дослідники Мічиганського університету виявили ще один, який сильно відрізняється від інших.

Як з’ясувалося, такі клітини для свого прискорення використовують тканинні волокна в якості «рогатки» – в волокнах створюється напруга і на цій енергії клітини переміщаються в потрібне місце набагато швидше, ніж зазвичай. Новий тип поведінки клітин вдалося виявити завдяки експерименту.

Щоб зафіксувати прискорений рух клітин, учені спроектували 3D-структуру, яка імітує сполучну тканину людського організму. Інженер Вільям Ванг поділився тим, що вони були здивовані, наскільки швидко переміщаються ці клітини по організму.

«Ми виявили, що клітини можуть переміщатися цілком несподіваним чином, в ході якого міграція відбувається набагато швидше, ніж зазвичай». – Брендон Бейкер, один з авторів дослідження.

Дослідники прийшли до висновку, що таким чином організм може перемістити здорові клітини туди, де вони найбільше потрібні. Це відкриття допоможе вченим розробити нові методи лікування небезпечних захворювань. Наприклад, вони зможуть прискорити переміщення клітин для швидкого загоєння ран, або ж уповільнити процес для зупинки розвитку раку.

Якщо вам є що сказати з цього приводу, пишіть в коментарях.

Leave a Reply