Про резистори пам’яті на основі графену

Про резистори пам'яті на основі графену
Графен - одна з алотропних форм вуглецю, моноатомний шар атомів вуглецю із гексагональною структурою

У Пенсильванії команда інженерів намагається створити комп’ютер, аналогічний нервовій системі.

Для обробки зображень і аналізу великих обсягів накопичених даних застосовуються алгоритми розпізнавання образів, що за структурою подібні з роботою нашого мозку. Сьогодні такі алгоритми доводиться будувати на основі сучасних комп’ютерів, які повільно справляються з такою роботою.

Сучасні комп’ютери зберігають дані в пам’яті окремо від логіки процесора, що обробляє їх. Переміщення даних з пам’яті процесора і назад витрачає багато енергії і знижує швидкість обчислень. Щоб вдосконалити процес, логіку процесора і пам’ять з даними потрібно розташувати в одному місці. Подібними властивостями володіє і наша нервова система, пам’ять якої формується синапсами – місцем контакту між окремими нейронами або між нейроном і ефекторною клітиною, що отримує сигнал.

Штучні нейронні мережі, створювані командою вчених з Пенсильванії, можна налаштувати подібно синапсам, що з’єднують клітини в мозку. Перенастроювання штучних структур відбувається під дією короткого електричного імпульсу на лист графену, на основі якого зроблені аналоги синапсів.

Сам графен являє собою шар вуглецю в один атом товщиною. На відміну від мемристорів, використовуваних в подібних розробках і здатних бути лише в одному з двох стійких станів (вимкнений – увімкнений), графенові осередки можуть перемикатися між 16 станами. У цьому сенсі вони більше схожі на аналогові синапси мозку.